Strona: Seminarium naukowo-techniczne STALE NIERDZEWNE W KONSTRUKCJACH STALOWYCH / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Seminarium naukowo-techniczne STALE NIERDZEWNE W KONSTRUKCJACH STALOWYCH

2017-10-18
, red.  Lidia Buda-Ożóg

W dniu 13 października 2017 roku na terenie Politechniki Rzeszowskiej odbyło się seminarium naukowo-techniczne organizowane w ramach europejskiego projektu promocji najnowszych wytycznych Eurokodów dotyczących konstrukcyjnych stali nierdzewnych (PUREST - Projekt Promotion of New Eurocode Rules for Structural Stainless Steel).

Seminarium poświęcone było prezentacji zaleceń zawartych w Podręczniku projektowania konstrukcji ze stali nierdzewnych, który został przygotowany przez Nancy Baddoo ze Steel Construction Institute w ramach projektu Funduszu Badawczego Węgla i Stali (grant 709600).

Na seminarium przybyło ponad 70 uczestników z różnych ośrodków akademickich
w Polsce, biur projektowych i przedsiębiorstw zajmujących się wykonywaniem konstrukcji
ze stali nierdzewnej. Seminarium rozpoczęło się uroczystym powitaniem uczestników przez Dziekana WBIŚiA dr hab. inż. Piotr KOSZELNIK, prof. PRz oraz kierownika projektu prof. Aleksandra Kozłowskiego. W kolejnych wystąpieniach autorzy tłumaczenia polskiej wersji podręcznika prezentowali zagadnienia dotyczące: wyrobów i gatunków stali nierdzewnych, ich zastosowanie w konstrukcjach, projektowanie elementów i połączeń wg PN-EN 1993-1-4, bezpieczeństwa pożarowego i prezentacji oprogramowania.

Gośćmi specjalnymi seminarium byli Prezesem Stowarzyszenia Stal Nierdzewna Andrzej Michalski-Stępkowski oraz dr inż. Zbigniew Brytan z Instytut Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych Politechnik Śląskiej, który zaprezentował bardzo interesujący referat dotyczący charakterystyki stali nierdzewnych jako materiału konstrukcyjnego oraz problemu korozji.

Licznik odwiedzin: 6809Unikalne odsłony z okresu 2022.04.24 - 2024.04.24