Strona: Wystawa prac wykonanych na zajęciach projektowych z przedmiotu Teoria i Projektowanie Architektoniczne Usługi II / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2017-02-09

Stało się już tradycją, że na początku lutego studenci III roku studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku architektura Politechniki Rzeszowskiej pod opieką naukową profesora Petera Pásztora organizują wystawę swoich prac wykonanych na zajęciach projektowych z przedmiotu „teoria i projektowanie architektoniczne – usługi II”, realizowanego w Zakładzie Konserwacji Zabytków. Nie inaczej było w tym roku.

W październiku ubiegłego roku studenci odbyli wyjazd studyjny do Koszyc, gdzie mieli możliwość rozpoznania terenu, na którym powstawały ich późniejsze koncepcje projektowe, a także poznania zabytkowej zabudowy starego miasta. Jest to nieodłączny element procesu projektowego.

3 lutego br. o godzinie 9:00 w holu głównym Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej otwarto wystawę, na której studenci zaprezentowali swoje koncepcje. Prace przedstawiały projekty architektoniczno-budowlane (faza koncepcji) budynku wielofunkcyjnego z parkingiem podziemnym między ul. Tajovského i Vrátna w miejskiej zabytkowej dzielnicy w Koszycach na Słowacji, opracowywane w zespołach dwuosobowych. Studenci na planszach oraz modelach zaprezentowali różne propozycje architektoniczne projektowanych obiektów. Projekty powstawały pod kierunkiem prof. Petera Pásztora oraz mgr inż. arch. Agaty Mikrut.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających budynek V, studentów oraz pracowników uczelni. Będzie można ją oglądać do 2 marca br.

Ewa Jaracz

Licznik odwiedzin: 6749Unikalne odsłony z okresu 2022.03.28 - 2024.03.28