Strona: Konkurs na innowacyjny artykuł naukowy, projekt, pt.: „Debiut naukowy 2024” – „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ a EUROPEJSKI ZIELONY ŁAD” / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2024-01-10
„Debiut naukowy 2024” – „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ a EUROPEJSKI ZIELONY ŁAD” - grafika

Zapraszamy do udziału w konkursie na innowacyjny artykuł naukowy, projekt, pt.: „Debiut naukowy 2024” – „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ a EUROPEJSKI ZIELONY ŁAD”

Organizatorzy XIV. edycji projektu

• Biura prof. dr hab. inż. Jerzego Buzka - Posła do Parlamentu Europejskiego,
  • Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej,
  • Instytut Studiów Społecznych Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu,
  • Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju.

Cel konkursu

Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie zadebiutowania w publikacji o profilu naukowym, w tym: w monografii lub w czasopiśmie naukowym oraz wystąpienie podczas międzynarodowej konferencji naukowej.

Termin nadesłania prac: 18 lutego 2024 r.
Termin rozstrzygnięcia: 6 marca 2024 r.

Strona internetowa projektu

Strona projektu: https://www.debiut.buzek.pl/
Archiwum projektu: https://www.debiut.buzek.pl/archiwum/

Regulamin konkursu

1. Projekt ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy studenci studiów I, II i III stopnia, oraz absolwenci nie posiadający tytułu naukowego – doktora.
  2. Każdy uczestnik może przysłać własny artykuł, w którym przedstawi swój pogląd, pomysł, punkt widzenia, o dowolnej tematyce i profilu, pod warunkiem, że będzie się odnosił do pojęcia „zrównoważonego rozwoju i/lub europejskiego zielonego ładu”. Artykuł powinien mieć charakter naukowy i zawierać w sobie nurt/aspekt
  3. Artykuły po przejściu procesu recenzowania zostaną opublikowane jako rozdział w monografii lub artykuł w czasopiśmie naukowym.
  4. Artykuł oraz kartę zgłoszenia należy przesłać w wersji elektronicznej (plik Word i PDF) na adres hk@buzek.pl, a także jeden egzemplarz w wersji papierowej.
  5. Do prac należy dołączyć wypełnioną załączoną kartę zgłoszenia. Prace bez karty zgłoszenia nie będą opiniowane ani oceniane przez recenzentów.
  6. Prace pozostają do dyspozycji organizatora i nie podlegają zwrotowi.
  7. Prace/artykuły należy przesłać lub dostarczyć na adres: Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka, 40-097 Katowice, ul. 3 Maja 17/3, z dopiskiem „Debiut naukowy 2024” oraz na adres e mail hk@buzek.pl .
  8. Ostateczny termin dostarczenia prac upływa: 18 lutego 2024 r.
  9. Weryfikacji, oceny prac i podziału nagród dokona zespół powołany przez organizatora, który przekaże wyniki swojej pracy do zatwierdzenia Radzie Naukowej z prof. dr hab. inż. Jerzym Buzkiem na czele.
  10. Autor/ka najciekawszej pracy – zostanie zaproszony/a do odwiedzenia Parlamentu Europejskiego przez prof. Jerzego Buzka. Ponadto przyznane zostaną wyróżnienia.
  11. Wstępne wyniki konkursu zostaną ogłoszone po 6 marca 2024 roku, m. in. na stronie internetowej http://www.debiut.buzek.pl i www.buzek.pl
  12. Autorzy prac zostają zaproszeni do prezentacji swojego recenzowanego artykułu, podczas międzynarodowej konferencji naukowej, która odbędzie się z udziałem gości, recenzentów i Rady Naukowej jesienią 2024 roku.
  13. Uczestnictwo w niniejszym projekcie jest równoznaczne z akceptacją przez autorów wszystkich postanowień niniejszego regulaminu.
  14. Biuro organizacyjne:

Dr Henryk A. Kretek – Przewodniczący -  (Biuro Posła do PE prof. Jerzego Buzka, Politechnika Śląska oraz ANS w Raciborzu) tel. (+48) 609 771 772; hk@buzek.pl,
Dr hab. Aleksandra Kuzior, prof. nzw. w Pol. Śl., Kierownik Katedry Stosowanych Nauk Społecznych)
tel: 322-777-323,  roz2@polsl.pl, aleksandra.kuzior@polsl.pl

Standardy edytorskie

Artykuły można przysyłać w językach: polskim lub angielskim.
Czcionka: Times New Roman 12, interlinia 1,5; marginesy: 2,5 cm
Objętość ok. 10 stron (to około 20 000 znaków), przypisy u dołu strony, a bibliografia na końcu.
Ponadto na stronie http://www.debiut.buzek.pl/zgloszenia/ w specjalnej zakładce załączona jest formatka czyli
zasady redagowania tekstów i tamże standardy niezbędne do prawidłowego tworzenia przypisów i bibliografii.

Licznik odwiedzin: 6820Unikalne odsłony z okresu 2022.05.02 - 2024.05.02