Strona: Rekrutacja na studia podyplomowe "Architektura Wnętrz i Wystawiennictwa" / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Rekrutacja na studia podyplomowe "Architektura Wnętrz i Wystawiennictwa"

2024-01-17
Studia podyplomowe "Architektura wnętrz i wystawiennictwa" - plakat

Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej otwiera rekrutacje na podyplomowe studia Architektura Wnętrz i Wystawiennictwa (AWiW). Studia trwają dwa semestry i mają charakter doszkalający. Rozwijają i uzupełniają kompetencje w zakresie projektowania wnętrz mieszkalnych, aranżacji ogrodów przydomowych oraz kreowaniu przestrzeni ekspozycyjnych.

Adresaci studiów

Studia przeznaczone są dla absolwentów i absolwentek studiów wyższych I stopnia (licencjackich, inżynierskich) lub II stopnia (magisterskich). Uczestnikami studiów mogą być osoby, które ukończyły, takie kierunki jak: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska oraz kierunków artystycznych, a także osoby zainteresowane najnowszymi trendami dotyczącymi wzornictwa i architektury wnętrz.

Cel studiów

Celem studiów podyplomowych AWiW jest dostarczenie praktycznej wiedzy i umiejętności. Interdyscyplinarne zajęcia dają możliwość poszerzenia wiedzy na temat projektowania mebli, ergonomii, projektowania uniwersalnego oraz kształtu, barwy i faktury, które łącznie tworzą kompozycję wnętrza architektonicznego, a także kontaktów interpersonalnych i profesjonalnej autoprezentacji.

Uczestnicy i uczestniczki poznają przydatne narzędzia i metody projektowania oraz prezentacji projektu, a także problematykę projektowania wnętrz w warunkach rynkowych. W programie studiów przewidziane są także zajęcia uzupełniające umiejętności wykorzystania specjalistycznego oprogramowania do projektowania, wizualizacji i prezentacji graficznej.

Program studiów obejmuje cztery moduły tematyczne:

• projektowy,
  • inżynierski,
  • kontekstowy,
  • artystyczny.

Wykłady są poprowadzone przez doświadczonych i utalentowanych praktyków, specjalistów, architektów, architektów wnętrz i krajobrazu oraz pracowników uczelni wyższych.

Tryb i terminy odbywania zajęć

Studia są elastyczne — prowadzone w systemie stacjonarnym i zdalnym. Zjazdy odbywają się w soboty i niedziele.
Czas trwania studiów to 2 semestry (6 lub 7 zjazdów w semestrze), łącznie 186 godzin dydaktycznych.

Rekrutacja na semestr letni 2023/24

Rekrutacja na semestr letni 2023/24 rusza 5 lutego 2024 roku. Szczegóły oraz program studiów dostępne są na stronie internetowych studiów podyplomowych prowadzonych na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

Licznik odwiedzin: 6822Unikalne odsłony z okresu 2022.05.04 - 2024.05.04