Strona: "Uprawnienia budowlane bez tajemnic" - spotkanie informacyjne w sprawie uprawnień budowlanych / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2024-01-11
, red.  dr inż. Zbigniew Plewako, dr inż Zakarya Kamel
Uczestnicy spotkania informacyjnego w sprawie uprawnień budowlanych - "Uprawnienia budowlane bez tajemnic", fot. dr inż. Zakarya Kamel

Z inicjatywy władz Wydziału BIŚiA w dniu 10 stycznia 2024 r. odbyło się spotkanie studentów z Przewodniczącym Komisji Kwalifikacyjnej Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, dr. inż. Zbigniewem Plewako.

W spotkaniu uczestniczyli studenci kierunków realizowanych przez Politechnikę Rzeszowską, którzy swoją przyszłość zawodową chcą związać z karierą w budownictwie. Są to kierunki: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska, energetyka i transport, prowadzone przez WBIŚiA oraz kierunki elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja oraz informatyka, prowadzone przez Wydział Elektrotechniki i Informatyki naszej Uczelni.

Uprawnienia budowlane pozwalają na pełnienie samodzielnych funkcji technicznych przy projektowaniu lub budowie obiektów budowlanych zgodnie z wymaganiami ustawy Prawo Budowlane.

Opis spotkania

Dr Plewako omówił kluczowe warunki konieczne do uzyskania uprawnień, tj.:

• wykształcenie,
  • praktyka,
  • egzamin,

przedstawiając szerzej formalne i praktyczne aspekty odbywania wymaganej praktyki i przygotowania się do egzaminu.

Pod koniec spotkania znalazł się czas na pytania i odpowiedzi odnoszące się zarówno do kwestii ogólnych, jak i szczegółowych, w ramach poruszonych zagadnień.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim ok. 80 osób.

Szczegółowe zasady dotyczące możliwości uzyskania uprawnień budowlanych

Więcej informacji dotyczących możliwości uzyskania uprawnień budowlanych można znaleźć na stronie internetowej Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, na której są zawarte szczegółowe zasady i wymagania tego procesu:

https://inzynier.rzeszow.pl zakładka: >> Uprawnienia budowlane

Licznik odwiedzin: 6818Unikalne odsłony z okresu 2022.05.03 - 2024.05.03