Strona: Zaproszenie na V Międzynarodową Konferencję: Wyzwania stojące przed zrównoważoną architekturą środowiska mieszkaniowego / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2024-02-19
V Międzynarodowa Konferencja: "Wyzwania stojące przed zrównoważoną architekturą środowiska mieszkaniowego" - plakat

Katedra Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego oraz Komitet Organizacyjny, serdecznie zapraszają do udziału w nadchodzącej V Międzynarodowej Konferencji: Wyzwania stojące przed zrównoważoną architekturą środowiska mieszkaniowego.

Wydarzenie zaplanowano w dniach 19-20 kwietnia 2024 r., w formie stacjonarnej i online na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

Tematyka konferencji

Konferencja Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego ma ambicję przedyskutować współczesne problemy kształtowania zrównoważonego środowiska mieszkaniowego i sposoby oddziaływania na czynniki je warunkujące, na tle dorobku badawczego Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego Politechniki Krakowskiej.

Bloki konferencyjne

Obrady Konferencji będą się odbywały w dwóch blokach:

• pierwszy poświęcony będzie celom, metodom i rezultatom badań nad środowiskiem mieszkaniowym prowadzonych przez zespół obecnej KKŚM na przestrzeni lat 50,
  • drugi podejmie problematykę sposobów przekształcania środowiska mieszkaniowego wobec wyzwań współczesności.

Tezy konferencji

Konferencja otwiera możliwość zaprezentowania wyników oryginalnych badań naukowych, prac przeglądowych i upowszechniania wiedzy z dziedziny architektury i urbanistyki, w poniższych obszarach tematycznych:

• Wpływ czynników otoczenia na środowisko mieszkaniowe,
  • Projektowanie zrównoważone a rozwój mieszkań i osiedli: doświadczenia związane z projektowaniem zrównoważonym w kontekście osiedli, zespołów mieszkaniowych i mieszkań, innowacyjne rozwiązania i technologii wspierające zrównoważony rozwój,
  • Aktualne trendy w architekturze mieszkaniowej: eksperymenty, innowacyjne, inteligentne i proekologiczne rozwiązania,
  • Przestrzeń publiczna w mieście: funkcje i formy przestrzeni publicznej, znaczenie dla środowiska mieszkaniowego,
  • Społeczne implikacje interakcji w przestrzeni miejskiej: relacja struktury przestrzennej i społeczeństwa, rola architektury i układów przestrzennych w różnych skalach w kształtowaniu relacji społecznych,
  • Problematyka rewitalizacji obszarów miasta i osiedli mieszkaniowych,
  • Współczesne układy kompozycyjne osiedli mieszkaniowych,
  • Dziedzictwo historyczne w kontekście środowiska mieszkaniowego,
  • Problemy oceny jakości środowiska mieszkaniowego: metody i wskaźniki.

PIĄTEK, 19 KWIETNIA
9.30 – 10.00 Rejestracja
10.00 – 11.30 Uroczyste otwarcie konferencji
11.30 – 12.00 Przerwa kawowa
12.00 – 13.30 Sesja nr 1

Prezentacja rezultatów badań nad środowiskiem mieszkaniowym prowadzonych w Katedrze Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego

13.30 – 14.30 Lunch
14.30 – 15.00 Wernisaż wystawy prac prof. Grażyny Schneider – Skalskiej
15.00 – 16.30 Sesja nr 2

Redefinition of housing environment in the context of sustainable development goals

16.30 – 17.00 Przerwa kawowa
17.00 – 18.00 Sesja nr 3

Wieczorem Bankiet

Uczestnictwo w bankiecie wiąże się z dodatkową opłatą

SOBOTA, 20 KWIETNIA
9.00 – 9.30 Rejestracja
9.30 – 11.00 Sesja nr 4
11.00 – 11.30 Przerwa kawowa
11.30 – 13.00 Sesja nr 5
13.00 – 13.30 Przerwa kawowa
13.30 Uroczyste zamknięcie konferencji

Miejsce konferencji

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej
Pawilon konferencyjno – wystawowy „Kotłownia” Warszawska 24,

• 07 lutego 2024 – ogłoszenie konferencji
  • 15 marca 2024 – rejestracja i wniesienie opłaty
  • 29 marca 2024 – akceptacja zgłoszeń
  • 12 kwietnia 2024 – nadsyłanie prezentacji (*pdf)
  • 19–20 kwietnia 2024 – konferencja

Rejestracja i opłaty/koszt uczestnictwa

Termin rejestracji upływa z dniem 15.03.2024 r. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod linkiem: formularz zgłoszeniowy. Konferencja będzie prowadzona w języku polskim i angielskim.

Koszt uczestnictwa w Konferencji wynosi 500zł (120 Euro/130 USD).

Publikacje

Organizatorzy konferencji zapraszają uczestników zainteresowanych publikacją referatów, do zgłaszania ich (na ogólnych zasadach) do czasopism wydawanych przez Katedrę Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego Wydziału Architektury oraz Wydawnictwo Politechniki Krakowskiej.

W każdym przypadku warunkiem publikacji jest przesłanie tekstu odpowiadającego wymogom redakcji oraz uzyskanie pozytywnych recenzji w procedurze double-blind review process.

Kontakt oraz szczegółowe dane dotyczące konferencji

W przypadku jakichkolwiek pytań lub dalszych informacji prosimy o kontakt pod adresem kksm2024konf@pk.edu.pl. Wszelkie informacje, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się także na stronie internetowej Konferencji: https://kksm2024konf.pk.edu.pl/.

Licznik odwiedzin: 6811Unikalne odsłony z okresu 2022.04.27 - 2024.04.27