Strona: [05.04.2023] ARCHI-JAJO-ARCHI-ŚRODA! – URBANISTA I POLITOLOG DR ŁUKASZ DROZDA / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

[05.04.2023] ARCHI-JAJO-ARCHI-ŚRODA! – URBANISTA I POLITOLOG DR ŁUKASZ DROZDA

2023-04-02
, red.  Agnieszka Puchyr - SARP o. Rzeszów
ArchiŚroda - dr Łukasz Drozda - 5 kwietnia 2023 r. godz. 18:00 GALERIA R_Z ul. 3-go Maja 16, Rzeszów - plakat

Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Rzeszów zaprasza na kolejne Architektoniczne wydarzenie połączone ze spotkaniem członków z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych – ARCHI JAJO!

Szczegóły spotkania

W ramach Bliskich Spotkań z Architekturą 5 kwietnia o godz. 18.00 w GALERII RZ przy ul. 3-go Maja 16 w Rzeszowie odbędzie się wykład i spotkanie autorskie gościa, Urbanisty i Politologa dr. Łukasza Drozdy pt. “Dziury w Ziemi. Patodeweloperka w Polsce”.

Po wykładzie, można będzie zakupić książkę autora z dedykacją. Tradycyjnie organizatorzy zapraszają członków SARP oraz słuchaczy wykładu na spotkanie w kuluarach, pyszną Kawę i Ciacho połączone z integracją i możliwością poznania gościa osobiście.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie internetowej:

Wydarzenie na Facebook: https://fb.me/e/2PEyxLnJ0

Sylwetka dr. Łukasza Drozdy, urbanista i politolog

Dr Łukasz Drozda (ur. 1990) – politolog i urbanista, doktor nauk o polityce publicznej. Adiunkt na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW oraz wykładowca w School of Ideas Uniwersytetu SWPS. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Badacz z obszaru studiów miejskich zainteresowany szczególnie procesami stanowienia polityki miejskiej w Europie Środkowej i Wschodniej oraz gentryfikacją.

Autor książek:

• Lewactwo. Historia dyskursu o polskiej lewicy radykalnej (2015),
  • Uszlachetniając przestrzeń. Jak działa gentryfikacja i jak się ją mierzy (2017),
  • Dwa tysiące. Instrukcja obsługi polskiej urbanizacji w XXI wieku (2018),
  • Urbanistyka oddolna. Koszmar partycypacji a wytwarzanie przestrzeni (2019)
  • Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce (2023).

Na spotkaniu, dr Łukasz Drozda opowie o wnioskach, które nasuwają się w temacie budownictwa deweloperskiego w kraju w bardzo szerokim ujęciu – nie tylko architektonicznym.

Licznik odwiedzin: 6842Unikalne odsłony z okresu 2022.05.18 - 2024.05.18