Strona: 1.07.2023 – Świętujemy Światowy Dzień Architektury / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

1.07.2023 – Świętujemy Światowy Dzień Architektury

2023-06-25
, red.  dr inż. arch. Beata Walicka-Góral, Architekt IARP, opiekun KNAMS
1 lipca 2023 - Światowy Dzień Architektury - baner

Zapraszamy do świętowania Światowego Dnia Architektury organizowanego przez Koło Naukowe Architektury Miejsc Społecznych z Politechniki Rzeszowskiej wraz z SARP oddział RzeszówPodkarpacką Okręgową Izbę Architektów RP.

Wydarzenie

Już w sobotę 1.07.2023r. zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania Światowego Dnia Architektury. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji.

Co - Gdzie - O której

• Płyta Rynku w Rzeszowie – Start, Meta
    • 10:00 – 12:30 Archi-GRA
      Gra Miejska organizowana przez Studentów Koła Naukowego Architektury Miejsc Społecznych -
      Politechnika Rzeszowska
  • Siedziba SARP Rzeszów – ul. Rynek 8
    • 13:15 – Rozdanie Nagród - Konkurs Dyplom Inżynierski Roku
    • 13:30 – Rozdanie Nagród - Archi-GRA
    • 13:45 – Ogłoszenie Konkursu „Pomysł na Archi-wydarzenie”
  • Galeria r_z - ul. 3go Maja 16
    • 15:00 – 15:45 - Prezentacja założeń do Konkursu na Bibliotekę Miejską
    • 16:00 – 17.00 - Wolne spotkanie z Architektem Miasta Rzeszowa Januszem Sepiołem
    • 17:00 – Rozdanie Nagród - Konkurs „Pomysł na Archi-wydarzenie”
    • 17:15 – Integracja Środowiska Architektonicznego w Galerii r_z

Światowy Dzień Architektury - 1 lipca 2023 - program

Archi-GRA

Mamy dla was niesamowitą okazję, byście mogli wykorzystać swoją kreatywność i pasję do architektury. Studenckie Koło Naukowe Architektury Miejsc Społecznych Politechniki Rzeszowskiej specjalnie na to wydarzenie przygotowało dla wszystkich zainteresowanych, kreatywną grę miejską pt. "Archi-GRA", która rozpocznie się o 10.0 na płycie Rynku w Rzeszowie.

Czego możecie się spodziewać?

Przygotujcie się na odkrywanie ukrytych skarbów miasta, rozwiązywanie zagadek związanych z architekturą i odkrywanie sekretów miejsc, które codziennie mijacie. Będziecie mogli zapoznać się z architekturą Rzeszowa, która tworzą niepowtarzalny krajobraz Rzeszowa.

Archi-GRA jest idealną okazją do spędzenia aktywnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Niezależnie od wieku czy doświadczenia, każdy może wziąć udział i znaleźć coś interesującego dla siebie. Będziecie mogli poszerzyć swoją wiedzę o architekturze, zgłębić historię miasta oraz rozwijać zdolności dedukcyjne i logiczne.

Zwycięskie 3 drużyny Archi-GRY, otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 2000,0 zł których głównym sponsorem jest Politechnika Rzeszowska.

• 1 nagroda: Tablet SAMSUNK Galaxy Tab A8 10.5 plus książka Architektura Rzeszowa
  • 2 nagroda: Głośnik JBL Flip Essential 2 plus książka Architektura Rzeszowa
  • 3 nagroda: Słuchawki JBL Tune plus książka Architektura Rzeszowa

Poza „architektonicznymi podchodami” organizatorzy przygotowali dla was wiele innych atrakcji oraz spotkań z interesującymi gośćmi. Informacje o wydarzeniu „1 Lipca - Światowy Dzień Architektury 2023 - Wydarzenia i Konkursy” znajdziecie na FB: https://www.facebook.com/events/993717878421728?active_tab=about, oraz na Koło Naukowe Architektury Miejsc Społecznych | Rzeszów | Facebook

Zapraszamy

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, które przybliży Was do świata architektury i pozwoli spojrzeć na Rzeszów z zupełnie nowej perspektywy.

red. dr inż. arch. Beata Walicka-Góral, Koordynator ds. współpracy z IARP i SARP,
opiekun Koła Naukowego Architektury Miejsc Społecznych

Licznik odwiedzin: 6822Unikalne odsłony z okresu 2022.05.04 - 2024.05.04