Strona: [24.11.2022] ARCHICZWARTEK – ARCH. MACIEJ FRANTA – FRANTA GROUP ARCHITECTS / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

[24.11.2022] ARCHICZWARTEK – ARCH. MACIEJ FRANTA – FRANTA GROUP ARCHITECTS

2022-11-23
, red.  Agnieszka Puchyr - SARP o. Rzeszów
ArchiCZWARTEK - 24 listopada 2022 r. - wykład arch. Macieja Franty pt: “Kreujemy Światy"  - plakat

Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Rzeszów zaprasza na kolejne Archi-Czwartkowe wydarzenie.

Szczegóły spotkania

W ramach bliskich spotkań z Architekturą „ARCHI – CZWARTKI” 24 listopada o godz. 18.00 w URBAN LAB przy ul. 3-go Maja 13 w Rzeszowie odbędzie się wykład gościa kol. arch. Macieja Franty pt: “Kreujemy Światy”.

Po wykładzie organizatorzy spotkania zapraszają członków SARP na spotkanie i poczęstunek połączony z integracją  i możliwością poznania gościa w kuluarach.

Wydarzenie na Facebook-u: https://fb.me/e/1YRG3Dp50.

Sylwetka arch. Macieja Franty

Założyciel pracowni architektonicznej Franta Group Architects, na liście 40 under 40 (40 najbardziej obiecujących europejskich architektów, którzy nie ukończyli 40 roku życia) w 2022 r.

Ukończył Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące. W 2008 roku ukończył Wydział Architektury na Politechnice Krakowskiej, a w 2010 również tam studia doktoranckie. W 2005 kształcił się na Wydziale Architektury Uniwersytetu w Knoxville w Tennessee. W 2007 roku odbył praktyki w pracowni architektonicznej Gensler w Nowym Jorku, a w 2008 roku w Dublinie. W latach 2008–2010 pracował w katowickiej pracowni architektonicznej Franta & Franta Architekci sp. z o.o. Od 2010 roku prowadzi pracownię Franta Group Architects w Katowicach, która skupia ponad 20 architektów i zajmuje się projektowaniem architektury i urbanistyki osiedli mieszkaniowych, budynków użyteczności publicznych i usługowych. Projekty pracowni były wielokrotnie nagradzane w konkursach w Polsce i na świecie.

W 2022 otrzymał tytuł Architect of the Year 2021 w konkursie organizowanym przez The Architecture Community oraz trafił na listę 40 najbardziej obiecujących młodych architektów w plebiscycie 40 under 40 organizowanym przez The European Centre.

Autor m.in. Villa Reden, która znajduje się w Chorzowie, jednego z najczęściej nagradzanych projektów architektonicznych w 2021 r.

Licznik odwiedzin: 6816Unikalne odsłony z okresu 2022.04.26 - 2024.04.26