Strona: [25.05.2023] GDZIE SĄ ARCHITEKTKI? Debata o Kobietach w Architekturze. / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

[25.05.2023] GDZIE SĄ ARCHITEKTKI? Debata o Kobietach w Architekturze.

2023-05-23
, red.  Agnieszka Puchyr - SARP o. Rzeszów
ArchiCZWARTEK - 25 maja 2023 r. o godz. 18.00 w URBAN LAB przy ul. 3-go Maja 13 w Rzeszowie.

Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Rzeszów zaprasza na kolejne, ostatnie przed wakacjami Architektoniczne wydarzenie. Tym razem odbędzie się w formie Debaty z rzeszowskimi Architektkami!

Szczegóły spotkania

W ramach Bliskich Spotkań z Architekturą 25 maja o godz. 18.00 w URBAN LAB przy ul. 3-go Maja 13 w Rzeszowie gośćmi będą:

• Prowadząca Panel, Wydawczyni, Prezes Fundacji Centrum Architektury Agnieszka Rasmus-Zgorzelska,
  • trzy Panelistki reprezentujące trzy różne środowiska z kręgu architektury z Rzeszowa:
    • Administrację,
    • Wolny Rynek,
    • Środowisko Akademickie.

Tematyka spotkania

Temat czwartkowego spotkania z serii "Archiczwartki Bliskie Spotkania z Architekturą" to “GDZIE SĄ ARCHITEKTKI? – Debata o kobietach w Architekturze”.

Po wykładzie, można będzie zakupić książkę i porozmawiać w kuluarach z gośćmi i uczestnikami spotkania przy pysznej kawie i przekąskach.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie internetowej:

Wydarzenie na Facebook: https://fb.me/e/3BmBY2HiH

Sylwetka Prowadzącej Panel: Agnieszki Rasmus-Zgorzelskiej

• absolwentka anglistyki na UW i podyplomowej urbanistyki na WA PW,
  • studiowała także na wydziale studiów międzykulturowych na Warwick University w UK,
  • współtwórczyni, członkini zarządu i wydawczyni w Fundacji Centrum Architektury (www.centrumarchitektury.org).
  • tłumaczka książek o architekturze,
  • autorka tekstów, dziennikarka i redaktorka publikacji książkowych i prasowych,
  • kuratorka wystaw architektonicznych i wydarzeń na styku architektury i innych dziedzin,
  • współtwórczyni podkastowego Radia Architektura www.radioarchitektura.pl,