Strona: [26.10.2023] – ARCHICZWARTEK – CYRKULARNOŚĆ W ARCHITEKTURZE – ARCH. KAMILA GŁODOWSKA / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-10-20
, red.  Karolina Majczak
ArchiCzwartek - arch. Kamila Głodowska - plakat

Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Rzeszów zaprasza na pierwszy w tym sezonie ArchiCzwartek.

Szczegóły spotkania

W ramach Bliskich Spotkań z Architekturą „ARCHI – CZWARTKI” 26 października 2023 roku o godz. 18.00 w URBAN LAB przy ul. 3-go Maja 13 w Rzeszowie odbędzie się wykład gościa arch. Kamili Głodowskiej pt: “Cyrkularność w architekturze”, czyli o roli architektury w zrównoważonym rozwoju, ochronie środowiska, zero emisyjności, wykorzystaniu ponownie materiałów i poddaniu ich recyklingowi.

Po wykładzie, będzie można porozmawiać w kuluarach z gościem przy pysznej kawie i przekąskach.

Wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/1384293125459688/?ref=newsfeed

Sylwetka arch. Kamili Głodowskiej

Kamila Głodowska jest rzeszowianką, architektką, absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Już od czasów studiów pasjonuje się architekturą zrównoważoną oraz adaptacjami istniejących budynków, szczególnie zabytkowych, do nowych funkcji i potrzeb. Po studiach postanowiła zdobyć doświadczenie zawodowe za granicą i od 2015 roku mieszka i pracuje w Amsterdamie. Pierwsze zawodowe szlify w Niderlandach zdobywała w biurze RAU Architects, gdzie po raz pierwszy zetknęła się z pojęciem cyrkularności w architekturze i praktycznych jej aplikacjach. Później pracowała również w Paul de Ruiter Architects, gdzie projektowała głównie szkoły i budynki mieszkalne wielorodzinne. Współpracowała również z Frits van Dongen.

Obecnie swoją karierę zawodową kontynuuje w amsterdamskim biurze de Architekten Cie – gdzie, poza projektowaniem, jako członkini zespołu, zajmuje się rozwojem i wdrażaniem rozwiązań cyrkularnych w architekturze. Oprócz pracy w biurze, Kamila prowadzi własne studio projektowe i obecnie pracuje nad projektem “Hoeve Voedselbos” – budynku dla odwiedzających ogród leśny (ang. food forest) w miejscowości Kaatsheuvel, we współpracy z Jochemem Alferinkiem z pracowni ExMaterials.

Kamila angażuje się również w działalność publicystyczną: jest autorką kilku artykułów dla kwartalnika “Rzut” i miesięcznika “Architektura i Biznes”, a razem z Joanną Matraszek prowadzi bloga Reus (re-us.pl), promując ideę cyrkularności w architekturze.

Licznik odwiedzin: 6828Unikalne odsłony z okresu 2022.05.06 - 2024.05.06