Strona: 9. Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy w Rzeszowie / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

9. Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy w Rzeszowie

2018-06-13

9 czerwca br. 8-osobowa grupa studentów Koła Naukowego Inżynierii Środowiska z naszego Wydziału wraz z opiekunem - dr inż. Adamem Masłoniem uczestniczyła w 9. Dniu Odkrywców - Interaktywnym Pikniku Wiedzy zorganizowanym na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej.

W ramach przygotowanego stoiska studenci zaprezentowali doświadczenia związane z wodą. Zwiedzający, przede wszystkim dzieci i młodzież, mogli zobaczyć jak oczyszcza się wodę i ścieki , jak również mieli okazję wykonać proste badania laboratoryjne jak np. badanie przewodności właściwej różnych rodzajów wód - wody destylowanej, kranowej oraz mineralnej. Dodatkowo chętni próbowali przelewać wodę z użyciem lewara.

W Galerii zaprezentowana została pełna fotorelacja z wyjazdu (fot. A. Masłoń)

Licznik odwiedzin: 6804Unikalne odsłony z okresu 2022.04.26 - 2024.04.26