Strona: 9. Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy w Rzeszowie z KNS HVAC / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

9. Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy w Rzeszowie z KNS HVAC

2018-06-19

Koło Naukowe Studentów HVAC "Ogrzewanie, Wentylacja, Klimatyzacja" w dniu 9 czerwca 2018 r.,  reprezentowane przez studentów kierunku inżynieria środowiska Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury uczestniczyło w 9. Dniu Odkrywców.

Demonstrowany model kolektora słonecznego i modułu fotowoltaicznego wyjaśniał sposób pozyskiwania i wykorzystania energii słonecznej, a kamera termowizyjna jak ocenić stan termiczny materii. Uczestnicy pikniku - dzieci, młodzież oraz dorośli dzięki zaangażowaniu studentów uczyli się  "konstruować"  zegar słoneczny.  Poznawali, co kryje się pod pojęciem odnawialne źródła energii.

W Galerii zamieszczono fotorelację z pikniku (fot. B. Kuliński, E. Rybak-Wilusz)

Licznik odwiedzin: 6812Unikalne odsłony z okresu 2022.04.25 - 2024.04.25