Strona: Absolwentka kierunku Architektura z Nagrodą Tertila za najlepszy dyplom dotyczący Tarnowa / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2018-11-19

Marlena Sówka, absolwentka kierunku Architektura na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury otrzymała Nagrodę Tertila za najlepszą pracę magisterską z obszaru nauk techniczno-przyrodniczych o tematyce związanej z Tarnowem lub powiatem tarnowskim. Zwycięska praca dyplomowa dotyczyła przekształceń struktury miejskiej Tarnowa i nosiła tytuł “Miejskie bieguny wzrostu - koncepcja urbanistyczna”. Promotorem pracy była dr inż. arch. Anna Sikora z Zakładu Urbanistyki i Architektury. Nagrody wręczono podczas uroczystej, wspólnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Bardzo się cieszę z tak ważnej nagrody dla mojej Dyplomantki mgr inż. arch. Marleny Sówki i chciałabym jej serdecznie pogratulować. W swój dyplom włożyła bardzo dużo pracy i serca. Problematyka dyplomu dotyczyła przestrzennego ujęcia ekonomicznego pojęcia biegunów wzrostu, była więc bardzo ambitna i interdyscyplinarna, dlatego czuję satysfakcję, że sąd konkursowy docenił jej walory i przyznał główną nagrodę za pracę magisterską - mówi dr inż. arch. Anna Sikora.

Licznik odwiedzin: 6785Unikalne odsłony z okresu 2022.04.20 - 2024.04.20