Strona: A&B- Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych FOPA 2022 - edycja jesienna! / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2022-11-17
Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych FOPA 2022 - edycja jesienna - plakat

Zbliża się kolejna edycja FOPA Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych!

FOPA 2022 - VII edycja

Czas na siódmą już odsłonę festiwalu FOPA. Organizowane przez A&B od 2018 roku wydarzenie po raz kolejny pozwoli zajrzeć do zakamarków najlepszych biur projektowych w Polsce i na świecie, przyjrzeć się codziennej pracy tworzących w nich architektów i architektek oraz stanie się okazją do zadania na żywo nurtujących nas pytań o zawód architekta i działalność pracowni.

Termin

24.11.2022 rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych FOPA, który jest wydarzeniem towarzyszącym VII Międzynarodowemu Kongresowi OPEN EYES ECONOMY SUMMIT.

Adresaci festiwalu

Festiwal skierowany jest do architektów, projektantów, studentów architektury, ludzi zainteresowanych tematyką architektury.

Odwiedzane pracownie

Podczas trzech dni festiwalu wirtualnie odwiedzimy trzy pracownie architektoniczne - tym razem w Poznaniu, w Trójmieście i w Nowym Jorku!

Patroni i partnerzy wydarzenia

Patronem wydarzenia jest SARP Oddział Kraków.

Partnerami wydarzenia są:

Transmisja wydarzenia

Spotkania transmitowane będą online na Facebooku i kanale YouTube Architektura & Biznes.

Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji.

Poznaj świat pracowni architektonicznych! Do zobaczenia!

• 24 listopada (czwartek), godzina 13.00 - ULTRA ARCHITECTS
  • 25 listopada (piątek), godzina 13.00 - MAARTE
  • 28 listopada (poniedziałek), godzina 15.00 - ONLY IF

Biuro Ultra Arcitects

Mottem założonej w 2004 roku przez Marcina Kościucha Tomasza Osięgłowskiego poznańskiej pracowni są słowa czeskiego architekta Jana Kaplickiego — „Nie jest ważne ile ton »betonu« zużyjesz w życiu, ważne jest jak”. I oni zdecydowanie wiedzą jak to robić! Tylko w ostatnich latach realizacje zespołu z pracowni Ultra Architects zdobyły liczne branżowe nagrody — w kategorii BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY w 2. edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego czy Nagrodę Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro w 2016 roku za wpisany w historyczną tkankę miasta Biurowiec Za Bramką.

Biuro Maarte

MAARTE to zespół wyjątkowych architektów z Trójmiasta, którzy, jak sami piszą — projektują po ludzku i dla ludzi.

Założona w 2008 roku przez MARKA ŁAŃCUCKIEGO (stypendystę Fundacji Fulbrighta!) pracownia-laboratorium działa w Sopocie, tworząc niezwykłą architekturę na terenie całego kraju. Ich najlepszą wizytówką jest obsypane deszczem branżowych nagród najwyższej klasy OSIEDLE BOTANICA W GDAŃSKU (Award Winner w międzynarodowym konkursie European Property Awards 2020-2021, tytuł „Najciekawszej inwestycji mieszkaniowej 2019”, nagrody „Green Building Awards 2019” i „Budowy Roku 2019”).

Biuro Only If

Only If to założone przez KAROLINĘ CZĘCZEK Adama Framptona biuro projektowe z siedzibą w Nowym Jorku i w Polsce. Podczas FOPY przeniesiemy się więc za Ocean, aby przyjrzeć się pracy architektów, którzy doświadczenie zawodowe zdobywali przez lata w światowej sławy pracowni OMA Rema Koolhaasa. Założone w 2013 roku biuro szturmem weszło na światowy architektoniczny rynek — w 2018 roku zostało zwycięzcą konkursu New Practices New York dla najciekawszych biur projektowych w Nowym Jorku, w 2020 magazyn DOMUS wyróżnił Only If jako jedno z 50 najciekawszych młodych biur projektowych na świecie, a w czerwcu tego roku architekci otrzymali nagrodę DESIGN VANGUARD, przyznawaną przez Architectural Record dla najciekawszych młodych biur architektonicznych na świecie!

Więcej informacji

Więcej informacji o Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych FOPA 2022 można znaleźć na stronie internetowej miesięcznik Architektura & Biznes lub profilu fb A&B

Licznik odwiedzin: 6807Unikalne odsłony z okresu 2022.04.26 - 2024.04.26