Strona: Dr inż. Adam Masłoń został Ambasadorem Innowacyjności 2022 / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Dr inż. Adam Masłoń został Ambasadorem Innowacyjności 2022

2022-06-18
Dr inż. Adam Masłoń (Katedra Inżynierii i Chemii Środowiska) z nagrodą Ambasadora Innowacyjności 2022, fot. Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki

Miło nam poinformować, że dr inż. Adam Masłoń z Katedry Inżynierii i Chemii Środowiska uzyskał prestiżową nagrodę Ambasador Innowacyjności 2022, która przyznawana jest przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki.

Dr inż. Adam Masłoń został doceniony za „wkład w rozwój innowacji w Polsce, za przyszłościowe, nieszablonowe myślenie, pionierskie projekty, nowe idee i niezwykłe rozwiązania”.

Działalność naukowo-badawcza dr. inż. Adama Masłonia

Działalność naukowo-badawcza dr inż. Adama Masłonia związana jest z problematyką oczyszczania ścieków i utylizacji odpadów w aspekcie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Aktualnie jest kierownikiem dwóch projektów naukowych w ramach  Projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0”. Projekty badawcze  „Materiał budowlany wytwarzany z komunalnych osadów ściekowych” oraz  „Środek poprawiający właściwości gleb wytwarzany z odcieków z beztlenowej przeróbki osadów ściekowych” polegają na opracowaniu technologii przekształcania różnych odpadów (osady ściekowe i odcieki z ich mechanicznego odwadniania, osady denne z rekultywacji zbiorników wodnych, odpady mineralne z odlewnictwa) w produkty uboczne lub inne materiały, które już nie będą odpadami, a które można wykorzystać w różnych gałęziach gospodarki np. w budownictwie lub rolnictwie. Efektem tychże projektów jest 6 zgłoszeń patentowych na wynalazki.

Wręczenie nagrody

Laureat odebrał nagrodę podczas Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Piekarach Śląskich w dniu 2 czerwca 2022 roku, w którym uczestniczyli pracownicy Katedry Inżynierii i Chemii Środowiska oraz Zakładu Oczyszczania i Ochrony Wód z Wydziału Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury prezentując wynalazki.

Licznik odwiedzin: 6799Unikalne odsłony z okresu 2022.04.23 - 2024.04.23