Strona: Druga Konferencja "Studenci Politechniki Rzeszowskiej projektują Rzeszów" / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Druga Konferencja "Studenci Politechniki Rzeszowskiej projektują Rzeszów"

2023-07-05
, red.  dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz - Prodziekan ds. Kształcenia
Program Drugiej Konferencji "Studenci Politechniki Rzeszowskiej projektują Rzeszów", fot. mgr Dawid Zientek

W dniu 29 czerwca 2023 roku, z inicjatywy Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej w budynku P Politechniki Rzeszowskiej, w galerii „P-Okaz” odbyła się Druga Konferencja "Studenci Politechniki Rzeszowskiej projektują Rzeszów".

Uczestnicy konferencji

Na Konferencję przybyli:

• Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa mgr inż. Dariusz Urbanik,
  • Zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie mgr inż. arch. Marta Jakowska,
  • Prodziekan ds. rozwoju WBIŚiA dr hab. inż. Piotr Nazarko, prof. PRz,
  • Dyrektor ds. Inwestycji Developres sp. z o.o. mgr inż. Wojciech Staszkiewicz.

a także inni Goście zaproszeni na Konferencję, w tym

• nauczyciele akademiccy prowadzący zajęcia dydaktyczne na kierunku architektura w Politechnice Rzeszowskiej.

Konferencję prowadziła Prodziekan ds kształcenia dla kierunków Budownictwo, Architektura oraz Transport Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz.

Cel spotkania

Celem spotkania było przedstawienie wybranych prac semestralnych wykonanych przez studentów kierunku architektura WBIŚiA PRz, a dotyczących zagospodarowania architektonicznego i urbanistycznego miasta Rzeszowa.

Prezentowane prace

• "Mediateka uniwersytecka", autorka : inż. arch. Marta Malec, opiekun: mgr inż. arch. Karolina Kozłowska
  • „Projekt biblioteki przy Placu Wolności”, autorki: Joanna Szyszka i Monika Szyszka, opiekun : dr inż. arch. Cezary Szpytma.
  • „Projekt rewitalizacji Placu Targowego przy ulicy Targowej w Rzeszowie”, autorzy: inż. arch. Natalia Kalita, inż. arch. Rafał Jędruch, opiekun: prof. dr hab. inż. Marek Gosztyła.

Część wystawowa

• „Miejsce pamięci na terenie cmentarza żydowskiego w Rzeszowie.", autorka: inż. arch. Dominika Szynal, opiekun : dr inż. arch. Joanna Dudek
  • „Architektura elastyczna – projekt modułowej przestrzeni publicznej”, autor: inż. arch. Wiktor Pasternak, opiekun : dr inż. arch. Magdalena Szpytma
  • „Plomba w zabudowie śródmiejskiej”, autorka: mgr inż. arch. Anna Szczygieł, opiekun : dr inż. arch. Beata Walicka-Góral
  • „Projekt biblioteki ul. Szopena”, autorki: Izabela Jaworska i Angelika Cieleń, opiekun: dr inż. arch. Cezary Szpytma
  • „Projekt budynku biurowego”, autorki: Izabela Gruszka i Martyna Kołodziej, opiekun: dr inż. arch. Igor Labuda
  • „Projekt Rzeszowskiego Centrum Integracji Spolecznej”, autorka: inż. arch. Marta Malec, opiekun: dr inż. arch. Monika Szopińska – Mularz
  • „The Nest – Creative Hub, rewitalizacja dawnych koszar w Rzeszowie”, autorka: Dominika Kłos, opiekun dr inż. arch. Rafał Lichołai
  • „Projekt rewitalizacji placu Adama Mickiewicza w Rzeszowie”, autor: mgr inż. arch. Dawid Orzech, opiekun: prof. dr hab. inż. Marek Gosztyła
  • „Apartamentowiec mieszkalny nad rzeką Wisłok w Rzeszowie”, autorzy: inż. arch. Weronika Barnat, inż. arch. Kamil Chara, opiekun: prof. dr hab. inż. Marek Gosztyła

Zaprezentowane podczas Konferencji prace były ciekawymi rozwiązaniami projektowymi, wkomponowującymi się we współczesne potrzeby realizacyjne w obszarze architektury i urbanistyki.

Licznik odwiedzin: 6815Unikalne odsłony z okresu 2022.04.30 - 2024.04.30