Strona: Dyplomantka z kierunku Architektura w konkursie na najlepszy dyplom świata ArchiPrix International 2019 / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2019-01-08

Dyplom “Dachy miasta - koncepcja przebudowy urbanistycznej” Luizy Posłuszny, absolwentki kierunku Architektura na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury zakwalifikował się do konkursu ArchiPrix International 2019. Praca dostępna pod adresem http://www.archiprix.org/2019/?project=4275 wykonywana była pod kierunkiem dr inż. arch. Anny Sikory z Zakładu Urbanistyki i Architektury.

Według Autorki “praca przedstawia problem niefunkcjonujących przestrzeni publicznych, równocześnie będąc reakcją na współczesne bariery znajdujące się na szczególnych szlakach komunikacyjnych. Istotne kryterium zakładało znalezienie obszarów w kontekście dachów miasta. Stosowane rozwiązania projektowe znacząco wpłynęły na kształtowanie tożsamości miasta, tworzenie więzi międzyludzkich oraz kreowania świadomego społeczeństwa.

ArchiPrix International to międzynarodowy konkurs organizowany w formie biennale prezentujący najlepsze projekty dyplomowe nadsyłane z całego świata. Zgłoszone w konkursie projekty prezentowane są w książce, filmach, na licznych wystawach oraz na stronie internetowej http://www.archiprix.org/2019/?m=22. Jest to największa kolekcja prac dyplomowych oferująca wgląd w aktualne trendy w edukacji projektowej na całym świecie.

Licznik odwiedzin: 6785Unikalne odsłony z okresu 2022.04.18 - 2024.04.18