Strona: ELIMINACJE OKRĘGOWE XXXVI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOSCI BUDOWLANYCH W RZESZOWIE / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-03-14
, red.  Przew. KO OWIUB dr inż. Barbara Rusinek
Otwarcie okręgowych eliminacji XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętrności Budowlanych

W Zespole Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie 4 marca 2023 r. odbyły się eliminacje okręgowe XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której głównym organizatorem olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Goście

Na uroczyste rozpoczęcie zawodów przybyli zaproszeni goście:

Obecni byli nauczyciele akademiccy Politechniki Rzeszowskiej, członkowie Komitetu Głównego i Okręgowego OWiUB.

Eliminacje okręgu rzeszowskiego

W okręgu VII rzeszowskim w zawodach wzięło udział 88 uczniów  reprezentujących 19 szkół budowlanych.

Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte (dwie części po 120 minut) przygotowane przez Komitet Główny Olimpiady.

Tematy  dotyczyły wiedzy z  zakresu przedmiotów zawodowych,  wymagały  biegłego wykonywania obliczeń matematycznych, umiejętności logicznego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemów.

Zespół Sprawdzający Jury Zawodów Okręgowych oraz wyniki

Zakodowane prace oceniał Zespół Sprawdzający Jury Zawodów Okręgowych, pod przewodnictwem Prof. dr hab. inż. Lecha Lichołai.

Członkami jury byli:

Ostateczne wyniki osób zakwalifikowanych do zawodów centralnych zostaną ogłoszone na stronie https://www.olimpiadabudowlana.pl/.

Sponsorzy tegorocznych zawodów okręgowych to:

Przew. KO OWIUB
dr inż. Barbara Rusinek