Strona: Główny Geodeta Kraju wesprze kształcenie geodetów na Politechnice Rzeszowskiej / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Główny Geodeta Kraju wesprze kształcenie geodetów na Politechnice Rzeszowskiej

2020-09-09

20 sierpnia 2020 w Warszawie, w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii odbyło się spotkanie Głównego Geodety Kraju, dr hab. inż. Waldemara Izdebskiego, prof. PW. z byłym Prorektorem ds., współpracy z gospodarką, dr hab. inż. Mariuszem Oleksym, prof. Ucz. oraz Kierownikiem Katedry Geodezji i Geotechniki, Panią dr hab. inż. Izabelą Skrzypczak, prof. Ucz. Podczas spotkania poruszono m.in. sprawy istotne dla środowiska geodezyjnego, jak opracowane przez zespół Głównego Geodety Kraju - nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego, ale również problemy dotyczące organizacji służby geodezyjnej, czy uwolnienia danych geodezyjnych.

Jednak, głównym sukcesem spotkania jest zadeklarowana przez Głównego Geodetę Kraju - dr hab. inż. Waldemara Izdebskiego, prof. PW., chęć współpracy z Politechniką Rzeszowską i prowadzenie zajęć na nowo otwartym kierunku Geodezja i planowanie przestrzenne.

Decyzję tę przyjmujemy z ogromną radością. To dla nas nobilitacja, że Główny Geodeta Kraju poprzez swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe wesprze Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej w kształceniu geodetów na Podkarpaciu.

spotaknie_z_ggk_2.png

dr hab. inż. Waldemar Izdebski, prof. PW., Główny Geodeta Kraju - od 1989 jest pracownikiem naukowym Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. W 1990 roku założył firmę Geo‑System Sp. z o.o. i do 22 maja 2018 r. był jej prezesem. Waldemar Izdebski zarówno w pracy naukowej, jak i działaniach komercyjnych od początku lat 90 czynnie uczestniczył w procesie wdrażania postępu technicznego w geodezji. Jest autorem wielu publikacji na ten temat i wdrożeń oprogramowania opracowanego bezpośrednio przez niego lub pod jego kierownictwem (www.izdebski.edu.pl). Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki 7 czerwca 2018 r. powołał Waldemara Izdebskiego na stanowisko Głównego Geodety Kraju, które sprawuje do dzisiaj.[http://www.gugik.gov.pl/urzad/kierownictwo]

Licznik odwiedzin: 6739Unikalne odsłony z okresu 2022.03.29 - 2024.03.29