Strona: Grant pt. "Wykorzystanie odpadów w technologiach produkcji proekologicznych kruszyw sztucznych" / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-04-04
, red.  Katedra Inżynierii i Chemii Środowiska PRz
"ISKRA - budowanie międzyuczelnianych zespołów badawczych" - plakat

Od 1 kwietnia 2023 r. do 31 lipca 2025 r. Katedra Inżynierii i Chemii Środowiska wspólnie z Politechniką Lubelską i Politechniką Białostocką będzie realizować grant pt. "Wykorzystanie odpadów w technologiach produkcji proekologicznych kruszyw sztucznych" w ramach konkursu "ISKRA - budowanie międzyuczelnianych zespołów badawczych" (Projekt Politechniczna Sieć VIA Carpatia).

Kierownik projektu

Kierownikiem zespołu projektowego Politechniki Rzeszowskiej jest dr inż. Adam Masłoń.

Zespół Politechniki Rzeszowskiej

W zespole #PRz uczestniczyć będą pracownicy Katedry Dróg i Mostów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury oraz Katedry Nauki o Materiałach Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Opis grantu

Projekt dotyczy wykorzystania substancji odpadowych do wytwarzania nowych produktów takich jak kruszywo dla budownictwa w myśl gospodarki cyrkulacyjnej. Są to kolejne działania naukowo-badawcze z tej tematyki podejmowane przez Katedrę Inżynierii i Chemii Środowiska.

Licznik odwiedzin: 6822Unikalne odsłony z okresu 2022.05.03 - 2024.05.03