Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych zaprasza na I Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną „Architekt, inżynier budownictwa, rzeczoznawca budowlany w procesie realizacji inwestycji związanych z budową obiektów cywilnych oraz obiektów specjalnych”, która odbędzie się 21 marca 2025 r. w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN ul. Ks. Trojdena 4 w Warszawie.
Przedmiot oraz panele tematyczne konferencji
Przedmiotem Konferencji są zagadnienia z branży budowlanej, architektury oraz rzeczoznawstwa przedstawiające najnowsze trendy i technologie w budownictwie. Trzy panele zawierają tematykę z zakresu: A – architektury i urbanistyki, B – inżynierii lądowej, obsługi budowy, rzeczoznawstwa budowlanego, eksploatacji budynków C – budownictwa specjalnego.
Uczestnicy konferencji
W Konferencji weźmie udział około 250 uczestników reprezentujących międzynarodowe środowisko architektów i inżynierów budownictwa oraz rzeczoznawców z wielu dziedzin budownictwa. Obecni będą eksperci i wybitni specjaliści z z dziedziny architektury i budownictwa oraz przedstawiciele uczelni wyższych, ośrodków naukowo-badawczych oraz firm związanych z problematyką budownictwa: budowlanych, deweloperskich, biura architektoniczne i konstrukcyjne.
Prelegenci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie najnowszych trendów, technologii oraz wyzwań stojących przed branżą w obliczu dynamicznych zmian społeczno-gospodarczych.
Patronat Honorowy, Komitet Naukowy oraz Patronat Medialny
Do Patronatu Honorowego zostali zaproszeni rektorzy wyższych uczelni w Polsce i stowarzyszenia naukowo-techniczne. Komitet Naukowy skupia wybitnych profesorów międzynarodowych uczelni wyższych i instytutów naukowych. Patronat medialny objęły branżowe czasopisma naukowo-techniczne i budowlany portal internetowy.
Konferencja stanowi niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń i poglądów między profesjonalistami z różnych dziedzin budownictwa i architektury. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi kierunkami i innowacjami, które kształtują przyszłość budowlano-architektoniczną. Będzie także okazja do dyskusji nad sposobami sprostania wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, efektywnością energetyczną, dostępnością oraz wpływem na środowisko naturalne.
Opis bloków tematycznych
Trzy bloki tematyczne obejmą kluczowe aspekty współczesnego budownictwa i architektury:
- Blok 1 skupia się na technicznych i zarządczych aspektach procesu inwestycyjnego oraz utrzymaniu obiektów budowlanych. Prelegenci omówią zagadnienia związane z zarządzaniem informacją o obiektach (BIM), wpływem zmian technicznych na konstrukcje oraz dostosowywaniem budynków do potrzeb użytkowników, w tym osób niepełnosprawnych.
- Blok 2 porusza zagadnienia architektoniczne, związane z projektowaniem przestrzeni, zrównoważonym rozwojem oraz analizą największych katastrof budowlanych w Polsce. Eksperci przedstawią innowacyjne podejścia w architekturze krajobrazu, urbanistyce oraz prośrodowiskowe strategie projektowe, które wpływają na poprawę jakości życia i ochronę środowiska.
- Blok 3 dotyczy nowoczesnych technologii, bezpieczeństwa w budownictwie oraz obiektów specjalnych. Prezentacje skupią się na tematach takich jak instalacje w budowlach ochronnych, przygotowanie schronów i ukryć, ochrona przeciwpożarowa oraz nowoczesne technologie w infrastrukturze transportowej. Omówione zostaną również zagrożenia dla kluczowej infrastruktury portów morskich i sposoby ich przeciwdziałania.
Terminarz i opłaty
- DLA UCZESTNIKÓW
- Do 28.02.2025 r. rejestracja uczestnictwa w Konferencji wraz z opłatą Formularz_zgloszeniowy_uczestnika 21.03.2025 do przesłania na adres: psribs@psribs.pl
- DLA PRELEGENTÓW
- Do 31.12.2024 – zgłoszenie udziału w Konferencji Formularz_zgloszeniowy_prelegenta 21.03.2025 oraz nadesłanie streszczeń referatów drogą elektroniczną na adres: psribs@psribs.pl w języku polskim i angielskim, zawierające imiona i nazwiska autorów, miejsce ich zatrudnienia, tytuł referatu oraz treść nieprzekraczającą objętości 1 strony A4.
- Do 31.01.2025 – przesłanie przez autorów pełnego tekstu referatu: objętość powinna wynosić do 10 stron, należy stosować czcionkę Times New Roman 12 pkt., interlinie 1,5 wiersza, marginesy 2,5 cm z każdej strony na adres: psribs@psribs.pl
- Do 28.02.2025 – Przesłanie prezentacji w Power Point na adres: psribs@psribs.pl
Czas wygłaszania referatów maks. 15 min / prelegenta.
Opłaty:
- Udział w Konferencji z całodziennym bufetem kawowym z przekąskami i obiadem – 200 zł/os. Dla Członków PSRiBS 150 zł/os.
- Udział w wieczornym bankiecie z występem artystycznym i muzyką na żywo 380 zł/os.
należy dokonywać do dnia 28 lutego 2025 roku na podany adres Organizatora:
Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych
Bogatyńska 6 lok. U1, 01 – 461 Warszawa
Numer konta mBank 24 1140 2004 0000 3502 7670 5184
z dopiskiem „I Konferencja PSRiBS 2025” i podaniem danych osobowych uczestnika (imię i nazwisko) oraz danych do wystawienia faktury VAT (nazwa i adres instytucji, NIP).
Z opłat zwolnieni są:
- Prelegenci
- Patroni konferencji
- Komitet organizacyjny
- Komitet naukowy
Szczegółowe informacje oraz pliki do pobrania
Pełna informacja o konferencji znajduje się pod linkiem: https://psribs.pl/conferences/architekt-inzynier-budownictwa-rzeczoznawca-budowlany-w-procesie-realizacji-inwestycji-zwiazanych-z-budowa-obiektow-cywilnych-oraz-obiektow-specjalnych/
- Program Konferencji: Program_ I_ Konferencji PSRiBS 21.03.2025
- Rejestracja Uczestnictwa: Formularz_zgloszeniowy_uczestnika 21.03.2025
- Zgłoszenie dla Prelegenta: Formularz_zgloszeniowy_prelegenta 21.03.2025
- Formularz dla Patrona Sponsora: Deklaracja sponsoringu 21.03.2025