Strona: Inspirujący weekend na międzynarodowej konferencji naukowej w Krakowie! / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Inspirujący weekend na międzynarodowej konferencji naukowej w Krakowie!

2024-05-06
, red.  Natalia Sorek - studentka kierunku architektura, KN ZARYS
Od lewej: Natalia Sorek, Joanna Owsiak, dr inż. arch. Joanna Figurska-Dudek.

W miniony piątek i sobotę 19-20.04.2024 r. odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa: „Wyzwania stojące przed zrównoważoną architekturą środowiska mieszkaniowego” na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Katedrze Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego.

Tematyka konferencji

Naukowcy i eksperci z różnych zakątków kraju i świata rozmawiali o wyzwaniach stojących przed urbanizacją, efektywnością energetyczną budynków oraz innowacyjnych, ekologicznych materiałach budowlanych.

Prezentacja badań "Rola i wartość ogrodów działkowych w architekturze przestrzennej miasta: studium przypadku Rzeszowa"

W konferencji aktywny udział wzięły studentki IV roku Architektury Politechniki Rzeszowskiej i przedstawicielki Koła Architektonicznego ZARYS - Natalia Sorek i Joanna Owsiak, które zaprezentowały swoje badania: „Rola i wartość ogrodów działkowych w strukturze przestrzennej miasta: studium przypadku Rzeszowa”, prowadzone pod kierunkiem opiekunki Koła ZARYS dr inż. arch. Joanna Figurska-Dudek i dr inż. arch. Anny Martyki, prof. PRz.

Projekt badawczy jest zorientowany na podnoszenie jakości życia w Rzeszowie. Wyniki badań zostaną niedługo opublikowane w formie artykułu.

Na konferencji mieliśmy wystąpiły również badaczki z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej - dr inż. arch. Beata Walicka-Góral i mgr inż. arch. Karolina Kozłowska, które zaprezentowały swoje osiągnięcia naukowe.

Koło Architektoniczne ZARYS dziękuje Politechnice Rzeszowskie, a w szczególności Dziekanowi Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, za możliwość uczestnictwa w tak inspirującym i edukacyjnym wydarzeniu

Licznik odwiedzin: 6841Unikalne odsłony z okresu 2022.05.19 - 2024.05.19