Strona: Inż. arch. Kamila Sęk zdobyła Główną nagrodę w konkursie „Wzorowe Podkarpackie” w kategorii „Wzorowa Wizja” / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-03-16
, red.  dr inż. arch. Beata Walicka-Góral Architekt IARP ZUiA
Od lewej dr inż. arch. Beata Walicka-Góral (Architekt IARP; Zakład Urbanistyki i Architektury), inż. arch. Kamila Sęk

Inż. arch. Kamila Sęk, absolwentka studiów inżynierskich na kierunku Architektura na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej, zdobyła Główną nagrodę w konkursie „Wzorowe Podkarpackie” w kategorii „Wzorowa Wizja”.
Promotorką nagrodzonej pracy jest dr inż. arch. Beata Walicka-Góral z Zakładu Urbanistyki i Architektury.

Temat nagrodzonej pracy inżynierskiej

Nagrodzona praca inżynierska pt. „Dom modułowy” podejmuje problematykę analizy potrzeb społecznych rodziny w kontekście budowy własnego domu ze szczególnym uwzględnieniem optymalizacji programu funkcjonalno-przestrzennego obiektu w zmieniającym się cyklu życia rodziny. Zaprojektowany obiekt opiera się na nowatorskim podejściu do budownictwa domów jednorodzinnych. Projekt architektoniczny zakłada rozbicie typowego budynku domu jednorodzinnego na funkcjonalne moduły oraz zaprojektowanie ich poszczególnych wariantów.

Zdaniem promotorki dr inż. arch. Beaty Walickiej-Góral nagrodzona praca wyróżnia się ideą, która zakłada możliwość dowolnej konfiguracji domu jednorodzinnego poprzez możliwość wyboru dowolnych modułów oraz zmieniania ich ilości w razie zmieniającej się sytuacji rodzinnej. Takie rozwiązania projektowe dają możliwość dopasowania się do indywidualnego charakteru i potrzeby konkretnej rodziny na przestrzeni lat.

W nagrodzonej pracy pokazano, że podejmując się przedsięwzięcia budowy domu jednorodzinnego nie jest koniecznym posiadanie na start wygórowanego budżetu do jego budowy oraz wiedzy na temat sytuacji rodzinnej w przyszłości, a dom modułowy daje możliwość jego rozbudowy lub przebudowy w zależności od zmieniającej się struktury rodziny i posiadanych możliwości finansowych.

Licznik odwiedzin: 6804Unikalne odsłony z okresu 2022.04.26 - 2024.04.26