Strona: Iskra działa! / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Iskra działa!

2023-05-31
, red.  dr hab. inż. Bożena Babiarz, prof. Uczelni - ZCiK PRz
Od lewej: dr hab. inż. Bożena Babiarz, prof. Uczelni, dr inż. Przemysław Miąsik, dr inż. Joanna Krasoń na tle ścianki reklamowej Politechniki Białostockiej.

W dniach 18-19 maja 2023 roku delegacja zespołu z Wydziału Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej w osobach: dr hab. inż. Bożena Babiarz, prof. PRz, dr inż. Joanna Krasoń oraz dr inż. Przemysław Miąsik gościła w Politechnice Białostockiej.

Pierwsze spotkanie robocze w ramach projektu "Iskra"

Było to pierwsze spotkanie robocze w ramach projektu, który uzyskał finansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki w konkursie „Iskra – budowanie międzyuczelnianych zespołów badawczych” Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Liderem projektu jest Politechnika Białostocka, kierownikiem projektu jest Pani dr hab. inż. Dorota Anna Krawczyk, prof. PB, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej w Politechnice Białostockiej.

Projekt pt. ”Zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych i edukacyjnych w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa energetycznego” jest realizowany we współpracy trzech uczelni: Politechniki Białostockiej, Politechniki Lubelskiej i Politechniki Rzeszowskiej.

Otwarcie spotkania

Ogromne znaczenie społeczne i energetyczne projektu podkreślił Pan Dziekan Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej prof. dr hab. inż. Michał Bołtryk, który oficjalnie przywitał wszystkich uczestników spotkania.

W trakcie wizyty, w miłej i przyjaznej atmosferze omówiono cele, założenia, plany i działania już wykonane w ramach projektu.

Baza dydaktyczna Politechniki Białostockiej

Mieliśmy okazję poznać potencjał badawczy Politechniki Białostockiej.

Na uwagę zasługuje imponująca baza laboratoryjna Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej.

Zespoły z zaproszonych uczelni miały okazję zwiedzić również kampus PB a w szczególności wspaniałe Centrum Historii Politechniki Białostockiej oraz bibliotekę, gdzie znajdują się m.in. nasze prace.

Gospodarze zadbali również o dostrzeżenie piękna oraz różnorodności miasta Białystok, który w maju kwitnie i zadziwia zwiedzających.

To było miłe i bogate merytorycznie spotkanie. Serdecznie dziękujemy!

Licznik odwiedzin: 6785Unikalne odsłony z okresu 2022.04.20 - 2024.04.20