Strona: Konferencja Heritage Innovators Day 2024 / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Konferencja Heritage Innovators Day 2024

2024-06-20
, red.  mgr Ewa Jaracz - Katedra Konserwacji Zabytków PRz
©Fundacja 8Marca, zdjęcia wykonali: Patryk Ogorzałek/ Michał Łepecki / shooteditdeliver.eu

Z dumą informujemy, że Katedra Konserwacji Zabytków współtworzyła i aktywnie uczestniczyła w konferencji Heritage Innovators Day 2014: Nowy Europejski Bauhaus jako siła napędowa przemysłów kreatywnych, która odbyła się 11 czerwca na Politechnice Rzeszowskiej. Na konferencję zaproszono szerokie grono przedstawicieli świata nauki, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego z Polski i zagranicy.

Wystąpienia i warsztaty prowadzone przez pracowników Katedry Konserwacji Zabytków

Wśród prelegentów znaleźli się dr inż. arch. Anna Martyka, prof. Uczelni, mgr inż. arch. Magdalena Janda i dr inż. Krystian Sikorski, którzy zaprezentowali wystąpienie pt. "Dziedzictwo urbanistyczne - w poszukiwaniu narzędzi kształtowania rozwoju miasta w skali makro, mezzo i mikro". Dr Tomasz Tomaszek, prof. Uczelni przedstawił natomiast prezentację pt. "Ochrona architektury drewnianej". Oba wystąpienia miały miejsce w ramach ścieżki tematycznej 3: Kreatywność: Nowoczesny design a tradycyjne formy rzemiosła i konserwacji zabytków. Dr inż. arch. Anna Martyka, prof. Uczelni i dr inż. Krystian Sikorski, wspierani przez studentki Joannę Owsiak i Natalię Sorek, przeprowadzili warsztaty architektoniczne pt. "Historia spotyka nowoczesność: Rewitalizacja małych miast Podkarpacia". Dodatkowo, w strefie wystawowej zaprezentowaliśmy studenckie projekty zrealizowane w Katedrze Konserwacji Zabytków.

Wykłady, sesje panelowe, warsztaty oraz wystawy w było okazją do wzbogacenia wiedzy i zainspirowały do kreatywności wszystkich uczestników, zarówno obecnych na miejscu, jak i ponad tysiąca uczestników biorących udział online.

Licznik odwiedzin: 7266Unikalne odsłony z okresu 2022.07.16 - 2024.07.16