Strona: Konferencja Naukowa - "Utwór architektoniczny i jego twórca w świetle prawa autorskiego" / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-03-24
Zaproszenie na Konferencję Naukową - "Utwór architektoniczny i jego twórca w świetle prawa autorskiego"

Dossier Akademia Zarządzania Kulturą zaprasza na Konferencję naukową „Utwór architektoniczny i jego twórca w świetle prawa autorskiego”

Przedmiot konferencji

Przedmiotem konferencji będzie dialog pomiędzy architektami i specjalistami z zakresu prawa autorskiego o stanie ochrony twórczości architektonicznej w świetle obowiązującego prawa autorskiego, podstawowych problemach występujących w praktyce i postulatach twórców utworów architektonicznych.

Organizatorzy

Konferencja jest organizowana pod patronatem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, we współpracy z członkami Sekcji Autorów Dzieł Architektonicznych tego Stowarzyszenia, a także z architektami zrzeszonymi w Mazowieckiej Okręgowej Izbie Architektów RP oraz w Oddziale Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Termin i miejsce konferencji

Konferencja odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2023 roku (piątek) w Sali Kolumnowej Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego Warszawa ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

RSVP

Wstęp wolny za zgłoszeniem udziału do dnia 7 kwietnia 2023 roku: dossiermk@poczta.onet.pl.

• godz. 10.00 - 10.20
    Otwarcie Konferencji i powitanie uczestników przez:
    • dr. Miłosza Bembinowa, Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
    • mgr. inż. arch. Michała Brutkowskiego, Przewodniczącego Zarządu Sekcji Autorów Dzieł Architektonicznych Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
  • godz. 10.20 - 11.00
    Referat wprowadzający, dr Jakub Chwalba, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • godz. 11.00 - 11.30 Przerwa na kawę
  • godz. 11.30 - 13.30
    Dyskusja panelowa z udziałem zaproszonych architektów
    i specjalistów z zakresu prawa autorskiego
    Moderator dyskusji panelowej - dr Maria Błeszyńska-Przybylska, radca prawny w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS
  • godz. 13.30 - 14.00 Przerwa na kawę
  • godz. 14.00 - 15.30
    Dyskusja z udziałem uczestników Konferencji
  • godz. 15.30 - 16.00
    Podsumowanie dyskusji przez Moderatora.

Licznik odwiedzin: 6809Unikalne odsłony z okresu 2022.04.25 - 2024.04.25