Strona: Konferencja studencka BUP 2022! “Resilient food systems from a Baltic Sea Region perspective” / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2022-04-06

Uppsala University i Slovak University of Agriculture in Nitra zapraszają na coroczną konferencję studencką BUP 2022.

Temat konferencji

Temat podejmowany w tym roku “Resilient food systems from a Baltic Sea Region perspective”.

Termin

Konferencja odbędzie się w dniach od 22 do 25 maja 2022 r. na wyspie Gotlandia w Szewcji.

Kto może wziąć udzial?

Jest bezpłatna dla studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia na uczelniach uczestniczących w programie The Baltic University Programme. Politechnika Rzeszowska jest członkiem tego programu.

Miejsce

Studenci zakwalifikowani spędzą pełne dwa dni na wyspie Gotlandia, położonej na środku Morza Bałtyckiego.

Program

Podczas tych dni studenci wezmą udział w wykładach, warsztatach i dyskusjach z ekspertami ze świata nauki, z obszaru promowania społeczeństwa obywatelskiego oraz lokalnych producentów żywności. Uczestnicy będą mieli również okazję odwiedzić produktywną farmę ekologiczną, a także wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po średniowiecznym hanzeatyckim mieście Visby, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Podczas konferencji na Gotlandii studenci zdobędą wyjątkowe doświadczenie, ucząc się od regionalnych ekspertów
i lokalnych producentów żywności.

Koszty pobytu

BUP pokryje koszty zakwaterowania, wyżywienia i podróży na odcinkach: Sztokholm - Visby - Sztokholm.

Dojazd do Sztokholmu i powrót pozostaje po stronie studenta.

Termin składania wniosków

Ostatni dzień składania wniosków to 10 kwietnia 2022 r.

Rejestracja na konferencję

Zgłoś się na konferencję tutaj: https://doit.medfarm.uu.se/bin/kurt3/kurt/50795

Szczegóły konferencji

Przeczytaj więcej o konferencji na stronie BUP: https://balticuniv.uu.se/education/students-courses-and-conferences/student-conference/