Strona: Konkurs architektoniczny na najlepszy projekt proklimatycznego domu / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Konkurs architektoniczny na najlepszy projekt proklimatycznego domu

2022-03-17
Konkurs architektoniczny na najlepszy projekt proklimatycznego domu

Projektowanie i wznoszenie obiektów ekologicznych to przyszłość branży budowlanej. Znajomość prośrodowiskowych rozwiązań stosowanych w budownictwie powinna być kształtowana szczególnie wśród studentów uczelni technicznych.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska promuje rozwiązania sprzyjające poprawie efektywności
energetycznej budynków, bazujące na odnawialnych źródłach energii oraz wykorzystujące naturalne
materiały budowlane. Dlatego też MKiŚ zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy projekt domu przyjaznego dla klimatu, który jest organizowany we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich. Dzięki możliwości składania projektów zespołowych jest to szansa na współpracę interdyscyplinarną między studentami różnych kierunków i specjalizacji.

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie mogą wziąć udział studenci i dyplomanci z 2021 lub 2022 r. wydziałów kształcących architektów lub inżynierów budownictwa.

Nagrody

Główną nagrodą jest zagraniczny wyjazd studyjny, podczas którego uczestnicy poznają nowoczesne rozwiązania stosowane w ekobudownictwie. Laureaci otrzymają także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Termin zgłoszeń

Termin zgłaszania prac to 13 czerwca 2022 r. godz. 16:00.

Udział w konkursie będzie znakomitą okazją do sprawdzenia umiejętności związanych z projektowaniem rozwiązań ekologicznych w budownictwie. Zagadnienie konkursowe stanowi również bardzo dobry temat dla prac semestralnych i zaliczeniowych na kierunkach związanych z budownictwem, architekturą oraz inżynierią środowiska.

Szczegóły konkursu

Szczegóły na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.domzklimatem.gov.pl w zakładce konkursy (link: -> https://domzklimatem.gov.pl/projekt-proklimatycznego-domu#projekt-proklimatycznego-domu).

Regulamin konkursu

Regulamin konkursu jest dostępny pod linkiem: https://domzklimatem.gov.pl/files/Nowy%20Konkurs%202/REGULAMIN_Konkurs%20dla%20student%C3%B3w%20i%20dyplomant%C3%B3w%20na%20najlepszy%20projekt.pdf

Licznik odwiedzin: 6739Unikalne odsłony z okresu 2022.03.29 - 2024.03.29