Fundacja WWF Polska organizuje konkurs dla studentów kierunków artystycznych, architektonicznych oraz wzornictwa, a także wszystkich osób kreatywnych, zafascynowanych sztuką, którym bliska jest idea ochrony przyrody.
Termin konkursu
Konkurs jest organizowany na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od 17.02.2023 r. od godziny 07:30 do 02.04.2023 r. do godziny 23:59.
Zasady konkursu
Zgłoszenie do konkursu należy przesłać na adres: konkurs@wwf.pl
Należy pamiętać, że zgłoszenie musi zawierać:
- wizualizację projektu outdoorowej instalacji zewnętrznej (specyfikacja podana w Regulaminie)
- opis idei, która przyświecała Wam podczas tworzenia
- opis technologii realizacji Waszego projektu
- kosztorys kalkulacji kosztów wykonania, w tym zakupu materiałów, zgodnie z kwotą budżetu (podaną w Regulaminie)
- wypełniony i podpisany Formularz Kontaktowy (do ściągnięcia na stronie, odesłany w formie skanu lub zdjęcia).
Można również zamieścić też dodatkowe informacje, które uważa się za istotne.
Zadanie konkursowe
Zadaniem konkursowym jest wykonanie wizualizacji projektu outdoorowej instalacji zewnętrznej, inaczej mówiąc projektu instalacji artystycznej 00H. Konkurs jest elementem kampanii na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej prowadzonej przez Fundację WWF Polska.
Organizatorom konkursu zależy na tym, aby studenci w swoich projektach wykorzystali między innymi materiały z drewna i drewnopochodne z certyfikatem z FSC. Dozwolone jest także wykorzystanie innych materiałów, niepochodzących z drewna i drewnopochodnych, w sposób wpisujący się w zrównoważony design.
Projekty, a w efekcie jego realizacja na ulicach Warszawy, ma skłaniać do zastanowienia, edukacji społeczeństwa, ma pokazywać, jak ważny jest las w naszym życiu.
Załączniki konkursowe
- Regulamin
- BIG IDEA BRIEF (załącznik 1 do Regulaminu)
- FORMULARZ KONTAKTOWY (załącznik 2 do Regulaminu)
Nagrody
- I nagroda to realizacja zwycięskiego projektu instalacji na terenie Warszawy. Autor zwycięskiego projektu weżmie udział w realizacji instalacji, sprawując nad nią nadzór merytoryczny i artystyczny,
- lI nagroda to 10 wyróżnionych przez jury projektów, które wraz z projektem zwycięskim zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Warszawie.
Organizatorzy chcą, aby projekty skłaniały do zastanowienia, edukowały społeczeństwo, pokazywały, jak ważny jest las w życiu. Chcą edukować o lesie i zarządzaniu nim, przybliżać go ludziom.
Razem możemy więcej
To sztandarowe hasło WWF. WWF chce wraz z uczestnikami, RAZEM, móc zrobić pierwszy krok ku temu, by ludzie bardziej świadomie dokonywali wyborów konsumenckich oraz aby rozumieli znaczenie lasów i zrównoważonej gospodarki leśnej. WWF pragnie wskazać ludziom kierunki, które pomogą o nie dbać, a tym samym dbać o dobro przyrody i nasze własne.
Konkurs jest elementem kampanii na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej prowadzonej przez Fundację WWF Polska. Więcej szczegółów na temat kampanii i idei, które za nią stoją, znajduje się tutaj: https://www.wwf.pl/zrownowazona-gospodarka-lesna.
Jury konkursu
Prace studentów będzie oceniać wybitne grono jurorskie, składające się z przedstawicieli:
- władz miasta,
- Uczelni Wyższych,
- Instytucji Kulturalnych,
- FSC,
- agencji realizujących podobne projekty,
- pracowników WWF Polska.
Kontakt
Żaneta Kowalska vel Kowalczyk
Starsza Specjalistka ds. Komunikacji
tel.: +48 512 342 262
zkowalczyk@wwf.pl
Maria Wittels
Specjalistka ds. Komunikacji
tel.: +48 721 253 857
mwittels@wwf.pl