Strona: Konkurs dotyczący opracowania koncepcji zagospodarowania placu Jana Pawła II w Ciechanowie / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2022-04-22
Konkurs dotyczący opracowania koncepcji zagospodarowania placu Jana Pawła II w Ciechanowie - zdjęcie Ciechanowa

Prezydent Miasta Ciechanów zaprasza studentów oraz absolwentów do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym opracowania koncepcji zagospodarowania placu Jana Pawła II w Ciechanowie.

Historia placu

Plac powstał na przełomie XIV i XV jako rynek wzniesiony w pobliżu zamku. W czasie niemieckiej okupacji wyburzono południową pierzeję zabudowy przyrynkowej. W jej miejscu poprowadzono arterię komunikacyjną - używaną do dziś jako fragment trasy krajowej nr 60. W latach 60. XX wieku zerwano bruk rynkowy, posadzono drzewa i posiano trawniki. W 2005 r. zmieniono historyczną nazwę Rynek na plac Jana Pawła II. Ostatnia przebudowa była wykonywana ponad dekadę temu, w okresie od listopada 2010 r. do listopada 2011 r. Wtedy też zlikwidowano znaczną część istniejącej wcześniej na tym obszarze zieleni.

Co powinno znaleźć się w projekcie?

Celem jest wyłonienie projektu przewidującego zwiększenie udziału zieleni na placu. Projekt powinien charakteryzować się wysokimi walorami estetycznymi i funkcjonalnymi, a także uwzględniać ekonomiczną realność realizacji proponowanych rozwiązań.

Nagrody

Dzięki konkursowi projektanci stoją przed szansą zaprezentowania swoich umiejętności, a także zdobycia głównej nagrody w wysokości 30 000 zł. Jury może również przyznać dwie nagrody wyróżnienia w wysokości po 5 tyś. zł brutto.

Termin składania prac konkursowych

Ostateczny termin składania prac konkursowych to 28 października 2022 r. Zachęcamy do składania prac konkursowych.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu

Więcej informacji oraz Regulamin Konkursu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Ciechanów pod adresem: https://www.umciechanow.pl/main/aktualnosci/Konkurs-architektoniczny-na-koncepcje-zagospodarowania-placu-przed-ratuszem/idn:7203

Licznik odwiedzin: 6788Unikalne odsłony z okresu 2022.04.19 - 2024.04.19