Strona: Konkurs "drewno W ARCHITEKTURZE" - edycja 2021 / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Konkurs "drewno W ARCHITEKTURZE" - edycja 2021

2021-09-22
drewno w architekturze - edycja 2021 - plakat

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej powraca do organizowania konkursu „Drewno w Architekturze". Konkurs dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego.

Kryteria oceny

Kryteria oceny obejmują wartość rozwiązań architektonicznych oraz jakość relacji pomiędzy tworzywem a kształtowaną formą. Głównym celem konkursu jest promowanie ich talentu oraz przedstawionych przez nich rozwiązań dotyczących zastosowania drewna w architekturze.

Najlepsze projekty, ogłoszenie wyników

Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie oraz znajdą się w pokonkursowej publikacji. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej, na którą również serdecznie zapraszamy.

Jakie prace mogą być zgłaszane? Termin zgłoszeń

W tej edycji Konkursu możliwe jest zgłoszenie prac dyplomowych magisterskich wykonanych w latach 2019, 2020 i 2021 na kierunku architektura. Prace należy przesłać wraz z kartą zgłoszenia uczestnictwa w terminie od 1-go do 22-go października 2019 roku na adres Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

Nagrody i wyróżnienia

1. Z nadesłanych projektów Jury nagradza 3 prace oraz wyróżnia 2 prace. Autorzy i promotorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymują nagrody pieniężne.
  2. W konkursie przyznane zostaną następujące nagrody dla autorów prac:
  • Pierwsza Nagroda – 8000 zł,
  • Druga Nagroda – 6000 zł,
  • Trzecia nagroda – 4000 zł,
  • dwa równorzędne wyróżnienia – 2000 zł każde.
  1. W konkursie przyznane zostaną następujące nagrody dla promotorów nagrodzonych i wyróżnionych prac:
  • Pierwsza Nagroda – 2000 zł,
  • Druga Nagroda – 2000 zł,
  • Trzecia nagroda – 2000 zł,
  • dwa równorzędne wyróżnienia -1000 zł każde.

Suma nagród wynosi 30000 zł.

1. W przypadku nagrodzonej/wyróżnionej pracy wieloautorskiej nagroda/wyróżnienie dzielone jest w równych częściach między wszystkich autorów.
  2. W przypadku pracy kierowanej przez promotora i promotora pomocniczego nagroda/wyróżnienie jest wypłacane promotorowi głównemu.
  3. Podane kwoty nagród są kwotami brutto, od których organizator pobierze należny podatek.
  4. Fundatorami nagród pieniężnych są przedsiębiorstwa Unibep S.A. i Danwood S.A.

Termin nadsyłania prac

Termin nadsyłania prac: od 01.10.2021 r. do 22.10.2021 r.

Regulamin konkursu

Regulamin konkursu oraz wszelkie niezbędne dokumenty dostępne są na stronie internetowej

http://drewnowarchitekturze.pl oraz na profilu facebookowym

Licznik odwiedzin: 6804Unikalne odsłony z okresu 2022.04.25 - 2024.04.25