Strona: KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ MAGISTERSKĄ NA KIERUNKU BUDOWNICTWO POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2019-03-06

W dniu 28 lutego 2019 roku w siedzibie rzeszowskiego oddziału PZITB odbył się IX konkurs na najlepszą pracę magisterską na kierunku budownictwo. Organizatorem konkursu był Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa w Rzeszowie przy współpracy z Podkarpacką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa. Celem konkursu, organizowanego co rocznie, jest uhonorowanie i promowanie młodych magistrów inżynierów, autorów najlepszych prac dyplomowych na kierunku budownictwo, będących absolwentami Wydziału Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

W tym roku do finału konkursu  wybrano 4 prac, wyłonionych przez Komisję Nauki PZITB, spośród prac dyplomowych zgłoszonych przez Promotorów i obronionych w roku akademickim 2017/2018. Oceny prac dokonała Komisja Konkursowa w składzie: mgr inż. Jacek Hess -przewodniczący Oddziału PZITB w Rzeszowie, dwóch członków Rady Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w osobach: mgr inż. Wacław Kamiński – zastępca przewodniczącego PDK OIIB oraz dr inż. Zdzisław Pisarek, dwóch członków Komisji Nauki PZITB, których reprezentowali: dr inż. Marzena Kłos i dr inż. Aleksander Starakiewicz oraz dwóch przedstawicieli rzeszowskiego oddziału PZITB w osobach: mgr inż. Kazimierz Mrozik oraz mgr inż. Józef Slączka.

Ostatecznie Komisja Konkursowa przyznała 4 nagrody:

• miejsce I - mgr inż. Rafał Budziński za pracę dyplomową pt. „Projekt konstrukcji cięgnowej przekrycia amfiteatru”,
  • miejsce II - mgr inż. Sabina Magierowska za pracę dyplomową pt. „Projekt konstrukcyjny budynku z tarczowymi elementami usztywniającymi”,
  • miejsce III – mgr inż. Kamil Rączka za pracę dyplomową pt. „Projekt osiedlowego parkingu wielopoziomowego na 600 samochodów”,
  • wyróżnienie - mgr inż. Grzegorz Jurczyk za pracę dyplomową pt. „Wpływ zawartości włókna szklanego na właściwości fibrobetonu” .

Promotorami nagrodzonych i wyróżnionych prac byli odpowiednio: dr hab. inż. Lucjan Ślęczka prof. PRz, dr inż. Lidia Buda-Ożóg, prof. dr hab. inż. Aleksander Kozłowski, dr inż. Grzegorz Bajorek..

Laureatom i ich promotorom składamy serdecznie gratulacje życząc dalszych sukcesów.

Licznik odwiedzin: 6743Unikalne odsłony z okresu 2022.03.29 - 2024.03.29