Strona: KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ MAGISTERSKĄ NA KIERUNKU BUDOWNICTWO POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2021-03-29

W dniu 12 marca 2021 roku w siedzibie rzeszowskiego oddziału PZITB odbył się XI konkurs na najlepszą pracę magisterską na kierunku budownictwo. Organizatorem konkursu był Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa w Rzeszowie przy współpracy z Podkarpacką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa. Celem organizowanego corocznie konkursu, jest uhonorowanie i promowanie młodych magistrów inżynierów, autorów najlepszych prac dyplomowych na kierunku budownictwo, będących absolwentami Wydziału Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

W tym roku do finału konkursu  wybrano pięść prac, wyłonionych przez Komisję Nauki PZITB, spośród prac dyplomowych obronionych w roku akademickim 2019/2020 i zgłoszonych przez Promotorów. Oceny prac dokonała Komisja Konkursowa w składzie: Bogusław Uchman -przewodniczący Oddziału PZITB w Rzeszowie, Wacław Kamiński i Zdzisław Pisarek - członkowie Rady Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Zbigniew Plewako i Aleksander Starakiewicz członkowie Komisji Nauki PZITB, oraz Kazimierz Mrozik i Józef Ślączka przedstawiciele rzeszowskiego oddziału PZITB.

Ostatecznie Komisja Konkursowa zdecydowała się przyznać trzy nagrody i dwa wyróżnienia:

• miejsce I  - mgr inż. Adam Krupa za pracę dyplomową pt. „Projekt i analiza masztu stalowego w sytuacji obliczeniowej zerwania odciągu” – Promotor dr hab. inż. Lucjan Ślęczka, prof. PRz,
  • miejsce II - mgr inż. Agata Tułecka za pracę dyplomową pt. „Wpływ otulenia zbrojenia górnego na nośność i niezawodność stropu słupowo-płytowego na przykładzie projektu konstrukcyjnego galerii handlowej” – Promotor dr hab. inż. Lidia Buda-Ożóg, prof. PRz,
  • miejsce III – mgr inż. Katarzyna Światowiec za pracę dyplomową pt. „Zastosowanie technologii BIM w projektowaniu żelbetowej konstrukcji budynku biurowego”, - Promotor dr inż. Michał Jurek,
  • wyróżnienie - mgr inż. Paulina Mokrzyńska za pracę dyplomową pt. „Projekt konstrukcji hali produkcyjnej z harmonogramem i kosztem realizacji inwestycji” – Promotor  dr hab. inż. Piotr Nazarko, prof. PRz,
  • wyróżnienie - mgr inż. Monika Różycka za pracę dyplomową pt. „Analiza wariantowa konstrukcji hali stalowej o wymiarach w rzucie 24x60 m oraz projekt hali optymalnej” – Promotor  dr inż. Zbigniew Kiełbasa.

Laureatom i ich promotorom składamy serdecznie gratulacje życząc dalszych sukcesów.

2.jpg

Nagroda I - mgr inż. Adam Krupa za pracę dyplomową pt. „Projekt i analiza masztu stalowego w sytuacji obliczeniowej zerwania odciągu”.

3.jpg

Nagroda II - mgr inż. Agata Tułecka za pracę dyplomową pt. „Wpływ otulenia zbrojenia górnego na nośność i niezawodność stropu słupowo-płytowego na przykładzie projektu konstrukcyjnego galerii handlowej”.

4.jpg

Nagroda III - mgr inż. Katarzyna Światowiec za pracę dyplomową pt. „Zastosowanie technologii BIM w projektowaniu żelbetowej konstrukcji budynku biurowego”.

5.jpg

Wyróżnienie - mgr inż. Paulina Mokrzyńska za pracę dyplomową pt. „Projekt konstrukcji hali produkcyjnej z harmonogramem i kosztem realizacji inwestycji”.

Licznik odwiedzin: 6804Unikalne odsłony z okresu 2022.04.25 - 2024.04.25