Strona: Konkurs na opracowanie koncepcji plastyczno-architektonicznej ekranów akustycznych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2021-06-17
Konkurs na koncepcję plastyczno-architektoniczną ekranów akustycznych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., będąc zarządcą narodowej sieci linii kolejowych, ogłaszają konkurs na koncepcję plastyczno-architektoniczną ekranów akustycznych.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do osób i pracowni posiadających doświadczenie w zakresie projektowym i wykonawczym środków ochrony akustycznej, architektury krajobrazu, urbanistyki, budownictwa, ochrony środowiska, a także do studentów studiów wyższych kształcących się w powyższych lub pokrewnych kierunkach.

Cel konkursu

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego pakietu pomysłów na realizację ekranów akustycznych pozwalających na wpisanie ich w otaczający krajobraz. Koncepcja powinna uwzględniać możliwość zastosowania różnej kolorystyki i materiałów z zachowaniem podstawowych założeń projektowych i parametrów ekranów, pozwalają­cych na dostosowanie ich wyglądu do otoczenia, w którym muszą zostać zrealizowane. Główne kryteria oceny to funkcjonalność rozwiązań przy zachowaniu obowiązujących norm akustycznych, łatwość adaptacji formy i kolorystki do warunków lokalnych.

Nagrody, termin zgłaszania prac

Łącza suma nagród przewidzianych w konkursie to 47 500 zł. Zgłaszanie prac konkursowych do 20 września 2021 r.

Regulamin konkursu

Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pod adresem https://www.plk-sa.pl/konkurs-na­koncepcje-plastyczno-architektoniczna-ekranow-akustycznych/ oraz w siedzibie Spółki. Kontakt z Organizatorem konkursu poprzez adres email: konkursekrany@plk-sa.pl.

Zapraszamy do udziału!

Licznik odwiedzin: 6807Unikalne odsłony z okresu 2022.04.26 - 2024.04.26