Strona: Konkurs Power Tower 2024 - Tradycja i Nowoczesność / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Konkurs Power Tower 2024 - Tradycja i Nowoczesność

2024-07-26
Konkurs Power Tower 2024 Tradycja i Nowoczesność - plakat

Politechnika Koszalińska serdecznie zaprasza do udziału w konkursie Power Tower 2024 - Tradycja i Nowoczesność organizowanym na uczelni. Konkurs odbędzie się w terminie 27-29.11.2024.

Kategorie konkursu:

Następna edycja konkursu Power Tower obejmuje dwie kategorie:

• kategoria tradycyjna, polegająca na budowie drewnianej wieży drugiego dnia konkursu. Model wieży powinien zmieścić się w przestrzeni budowlanej określonej w regulaminie;
  • kategoria nowoczesna, w której studenci projektują wieżę za pomocą oprogramowania komputerowego przed konkursem, a następnie Politechnika Koszalińska drukuje modele za pomocą drukarek 3D.

Przebieg konkursu

Konkurs trwa 3 dni:

• pierwszego dnia uczestnicy mogą wziąć udział w prelekcjach i wykładach tematycznych przygotowanych przez studentów oraz firmy z branży budowlanej,
  • drugiego dnia uczestnicy budują modele w kategorii tradycyjnej, natomiast uczestnicy kategorii nowoczesnej wykonują dodatkowe zadania przygotowane przez organizatorów,
  • Trzeciego dnia wieże z obu kategorii są poddawane obciążeniu na maszynie do testowania wytrzymałości.

Finał konkursu ma miejsce 3 dnia po wyłonieniu zwycięzców we wszystkich kategoriach konkursu.

Uczestnicy konkursu

Każda grupa powinna składać się z:

• maksymalnie z 3 osób w kategorii tradycyjnej,
  • maksymalnie 2 osób w kategorii nowoczesnej.

Terminy poszczególnych etapów zgłoszeń:

• I etap konkursu (27 listopada)
  • II etap konkursu (28 listopada)
    Kategoria Tradycyjna: wykonanie przez drużyny modelu wieży klejonej tradycyjnej we wskazanym przez Organizatorów miejscu i czasie.
    Kategoria Nowoczesna: Modele wież nowoczesnych wydrukowane zostaną przez Organizatora w terminie wcześniejszym na podstawie przesłanego przez uczestników pliku.
    Organizator przewiduje również dodatkowe konkurencje.
  • III etap konkursu (29 listopada) – badanie nośności modeli tradycyjnych oraz nowoczesnych odbędzie się w Laboratorium Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji Budowlanych:
    Drużyny lub kapitani drużyn zgromadzeni zostaną w Laboratorium, w którym odbędzie się badanie wytrzymałości modeli.

Nagrody

Dla najlepszych i najbardziej kreatywnych zespołów przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Organizator przewiduje nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn oraz nagrody specjalne dla najlepszych drużyn uczniowskich startujących w każdej z kategorii. Nagrody specjalne zostaną przyznane najlepszym drużynom uczniowskim w przypadku gdy drużyny te zajmą miejsca poza top3. Organizator przewiduje nagrody dla zwycięskiej  drużyny w konkursie dodatkowym.

Odbiór nagród możliwy jest osobiście lub poprzez wyznaczonego członka/opiekuna drużyny i musi zostać potwierdzony podpisem.

Wymagania, regulamin konkursu, kontakt

Wszystkie wymagania i niezbędne informacje znajdują się w Regulaminie. W razie potrzeby prosimy o kontakt.

Licznik odwiedzin: 7549Unikalne odsłony z okresu 2022.07.27 - 2024.07.27