CEMEX Polska prowadzi nabór zgłoszeń do konkursu na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, inżynierską lub podyplomową o tematyce innowacyjnych rozwiązaniach zarówno technologicznych i produktowych dla branży cementowej, betonowej i/lub kruszywowej.
Środowisko naukowe przyczynia się do realizacji strategii Future in Action CEMEX
Konkurs na najlepsze prace dyplomowe wpisuje się w realizację ambitnej strategii CEMEX „Future in Action”. Jej celem jest redukcja emisji dwutlenku węgla (CO2) o co najmniej 55% do 2030 r. w zakładach CEMEX w Europie. Firma CEMEX poszukuje i promuje innowacyjne rozwiązania oraz koncepcje , które przyczynią się do osiągnięcia tego celu. Firma CEMEX wierzy, że współpraca z uczelniami, studentami i absolwentami jest jedną z dróg do osiągnięcia niskoemisyjnej przyszłości.
Przeczytaj więcej o strategii Future in Action CEMEX i poznaj nasze produkty przyczyniające się do obniżenia emisji CO2 w budownictwie.
Cel drugiej edycji konkursu Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX
Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych prac dyplomowych, koncentrujących się na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i produktowych w branży budowlanej, które przybliżą do osiągnięcia celów klimatycznych wskazanych w Europejskim Zielonym Ładzie.
Poszukiwane są prace dyplomowe w co najmniej jednym z poniższych obszarów tematycznych:
- Działania w celu redukcji CO2 w łańcuchu wartości 5C (5 punktów: klinkier, cement, beton, budownictwo, rekarbonatyzacja),
- Ekologiczne i innowacyjne rozwiązania materiałowe ograniczające wykorzystanie zasobów naturalnych (surowce alternatywne lub z recyklingu),
- Gospodarka o obiegu zamkniętym: zagospodarowanie surowców odpadowych, przywrócenie materiałów do obiegu,
- Optymalizacja i poprawa efektywności procesów produkcyjnych oraz produktów.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Do konkursu mogą być zgłoszone prace licencjackie, magisterskie, inżynierskie i podyplomowe obronione przez absolwentów roczników 2020/2021, 2021/2022 lub 2022/2023. Do Konkursu nie będą przyjmowane prace dyplomowe powstałe z inicjatywy i/lub we współpracy z firmą CEMEX Polska.
Przebieg konkursu
Konkurs „Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX” realizowany jest w 2 etapach.
- ETAP I
Zgłoszone przez Uczestników streszczenia prac dyplomowych w terminie do dnia 31 stycznia 2023 roku. Streszczenia będą oceniane przez Jury Konkursu w 2 kategoriach:
- Poprawność merytoryczna i zgodność z kategorią zagadnień konkursowych
- Innowacyjność i oryginalność tematu
Do II etapu Konkursu zostanie zakwalifikowanych 10 najlepiej ocenionych przez Jury Konkursu prac dyplomowych.
O przejściu do drugiego etapu Konkursu Uczestnicy zostaną poinformowani do dnia 10 marca 2023 roku poprzez wiadomość przesłaną na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail.
- ETAP II
W drugim etapie uczestnik konkursu zostanie poproszony o przesłanie w terminie do 14 kwietnia 2023 roku:
- Pracy dyplomowej w formie elektronicznej w formacie .pdf,
- Skanu/zdjęcia zaświadczenia o obronie pracy dyplomowej wystawionego przez dziekanat,
- Prezentacji w Power Point.
Kryteria oceny prac konkursowych
Zgłoszone prace konkursowe będą oceniane przez Jury Konkursu według 3 kategorii:
- Poprawność merytoryczna i zgodność z kategorią zagadnień konkursowych oraz kompletność przedstawienia zagadnienia,
- Oryginalność w zakresie problematyki i/lub rozwiązań technicznych,
- Możliwość aplikacji opisanych rozwiązań w sektorze budowlanym.
Uczestnik zostanie zaproszony do wygłoszenia prezentacji w trakcie spotkania zorgaiozwanego w siedzibie CEMEX w Warszawie (ul. Krakowiaków 46, 02-255 Warszawa). Każdy uczestnik zaprezentuje swoją prace podczas 15 minutowego wystąpienia przed Jury Konkursowym i Kapitułą Konkursu.
Termin przesłuchań zostanie podany z odpowiednim wyprzedzeniem Prezentacja prac przed Jury i Kapitułą Konkursu odbędzie się najpóźniej do dnia 16 czerwca 2023 r. Organizator zastrzega sobie prawo zadania pytań przez członków Jury i/lub Kapituły podczas spotkania on-line z Uczestnikiem.
Jury i Kapituła Konkursu wyłonią 3 najlepsze prace, a Autorzy nagrodzonych prac zostaną poinformowani pisemnie drogą elektroniczną na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail o przyznanej nagrodzie w Konkursie.
Ogłoszenie wyników
Ogłoszenie wyników Konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas uroczystości zorganizowanej przez CEMEX Polska Sp. z o.o. o której Zwycięzcy zostaną poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem. Wszyscy Zwycięzcy będą mieć możliwość zaprezentowania wyników swojej pracy podczas wydarzenia zorganizowanego przez CEMEX.
Nagrody w konkursie
Jury Konkursu wyłoni 3 najlepsze prace, które zostaną przedstawione Kapitule Konkursowej do akceptacji.
Kapituła Konkursowa przyzna 3 nagrody:
- Pierwsze miejsce – 7 tys. zł
- Drugie miejsce – 5 tys. zł
- Trzecie miejsce – 3 tys. zł
Organizator dopuszcza również przyznanie wyróżnień. Nagrody i wyróżnienia są potwierdzane dyplomem. Zwycięzca Konkursu będzie również promowany w branżowej prasie.
Organizator przewidział również nagrody dla promotorów prac dyplomowych, które otrzymały nagrody główne:
- Pierwsze miejsce – 3,5 tys. zł
- Drugie miejsce – 2,5 tys. zł
- Trzecie miejsce – 1,5 tys. zł
Jak zgłosić swój udział w konkursie?
Zgłoszenie pracy dyplomowej (licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej, podyplomowej) odbywa się w I etapie Konkursu poprzez dedykowany formularz. Do formularza należy dołączyć streszczenie pracy dyplomowej zgodnie ze wskazanym formatem ustalonym przez organizatora. Streszczenia prac przesłane w innym formacie nie zostaną zakwalifikowane do oceny. Prace konkursowe za pośrednictwem formularza należy przesłać do dnia 31.01.2023 roku.
Zgłoszenie do udziału w konkursie powinno zawierać oświadczenie o treści „Oświadczam, że zapoznałem/am się z Regulaminem Konkursu prac dyplomowych „Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX Edycja 2022” organizowanego przez CEMEX Polska sp. z o.o. z/s w Warszawie i akceptuję wszystkie zawarte w nim warunki oraz klauzulę dotyczącą przetwarzania danych osobowych zamieszczonych na stronie: www.cemex.pl/konkurs-dla-studentow"
Dokumenty do pobrania
Kontakt
Pytania dotyczące konkursu należy nadsyłać w trakcie trwania naboru wniosków konkursowych na adres agnieszka.garbacz@cemex.com
Najczęściej zadawane pytania
- Czy poprzez formularz należy wgrać oryginalne streszczenie przygotowane do APD (Archiwum Prac Dyplomowych)?
- Streszczenie może być zmodyfikowane. Prosimy o przesyłanie streszczeń w języku polskim.
- Czy zgłoszenia obejmują tylko prace w j. polskim? Czy należy przetłumaczyć zgłoszenie z języka angielskiego na język polski?
- Nie ma konieczności tłumaczenia pracy na język polski. Akceptujemy prace w języku angielskim.
- Temat mojej pracy pasuje do kilku kategorii konkursowych. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy wybór kategorii wpływa na ocenę pracy?
- Prosimy wskazać kategorię, która jest najbliższa tematowi pracy. Wybór kategorii nie wpływa na ocenę pracy.
- Jaka jest dopuszczalna maksymalna ilość znaków streszczenia i czy oświadczenie, które należy zamieścić w formularzu zgłoszeniowym, również wlicza się w limit znaków?
- Zgodnie z regulaminem prosimy o przesłanie streszczenia do maksymalnie 2000 znaków ze spacjami. Wspomniane oświadczenie nie jest wliczane do limitu (w formularzu jest treść oświadczenia do „odznaczenia”).
- Czy doktorant polskiego uniwersytetu, który obronił swoją pracę poza granicami Polski (na zagranicznym uniwersytecie) może wziąć udział w konkursie?
- Tak, do konkursu przyjmujemy zgłoszenia prac obronionych także poza Polską.