Strona: Konkurs Student-Wynalazca - edycja 2021 / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Konkurs Student-Wynalazca - edycja 2021

2021-11-29
Konkurs Student-Wynalazca baner

Idea Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Konkurs Student-Wynalazca jest od 2010 roku cyklicznym przedsięwzięciem, który promuje potencjał twórczy polskich studentów-wynalazców w kraju i za granicą, aktywizuje środowisko akademickie do działalności badawczo-rozwojowej, promuje i wspiera w procesie komercjalizacji wyniki prac badawczo-rozwojowych chronionych prawami wyłącznymi lub zgłoszonych do ochrony oraz zwiększa zainteresowanie studentów poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań na rzecz własnej działalności gospodarczej. Istotnym celem Konkursu, jest także promocja ochrony własności intelektualnej oraz integracja środowiska studentów wynalazców. Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami lub współtwórcami wynalazku albo też wzoru użytkowego lub przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

Finał Konkursu

Finał Konkursu odbywa się corocznie na przełomie stycznia i lutego, a w 2020 roku miał miejsce finał X edycji Konkursu i rozpoczęto działania związane z realizacją kolejnych, już XI i XII edycji, przy wykorzystaniu środków finansowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nagrody i wyróżnienia w konkursie

Komisja konkursowa, w skład której wchodzą JM Rektor Politechniki Świętokrzyskiej, przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Patentowego RP, Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, przedstawiciel przedsiębiorstwa regionu świętokrzyskiego – Jednostki Innowacyjno-Wdrożeniowej INWEX, dokonuje oceny poszczególnych rozwiązań i tworzy listę rankingową. Przy tworzeniu tej listy komisja uwzględnia możliwości wdrożenia rozwiązania i osiągnięcia sukcesu rynkowego.

Zgodnie z regulaminem Komisja Konkursowa może przyznać pięć równorzędnych nagród głównych oraz pięć wyróżnień. Dodatkowo Komisja Konkursowa przyznaje nagrody specjalne, które od kilku lat są ufundowane przez Rektora Politechniki Świętokrzyskiej, Prezesa Urzędu Patentowego RP, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewodę Świętokrzyskiego, Prezesa Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Prezesa Jednostki Innowacyjno-Wdrożeniowej INWEX oraz Przewodniczącego Komitetu Inżynierii Produkcji PAN.

Zdobywcy nagród głównych – laureaci biorą udział w kolejnych edycjach Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie The International Exhibition of Inventions of Geneva oraz łącznie ze zdobywcami wyróżnień uczestniczą w Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS.

Regulamin konkursu, formularze zgłoszeniowe

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne pod adresem: https://tu.kielce.pl/xi-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-student-wynalazca/

Licznik odwiedzin: 7269Unikalne odsłony z okresu 2022.07.16 - 2024.07.16