Strona: Konkurs YOUNG DESIGN 2023 - zgłoszenia do 30 kwietnia 2023 roku / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Konkurs YOUNG DESIGN 2023 - zgłoszenia do 30 kwietnia 2023 roku

2023-02-17
Konkurs YOUNG DESIGN 2023 - plakat

To już XVI edycja Young Design. Konkurs organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego z myślą o młodych projektantach chcących zaprezentować swoje innowacyjne pomysły.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Kierowany jest do studentów i absolwentów wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa i architektury. Uczestnicy konkursu mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami polskiego biznesu, sztuki i kultury, tworzącymi Kapitułę Stypendialną.

W Konkursie mogą brać udział:

1. studenci studiów drugiego stopnia, studiujący w państwowych i niepaństwowych, polskich i zagranicznych uczelniach artystycznych i technicznych, kształcących w kierunku wzornictwa, grafiki, malarstwa i architektury,
  2. studenci jednolitych studiów magisterskich państwowych i niepaństwowych, polskich i zagranicznych uczelni artystycznych i technicznych, kształcących w kierunku wzornictwa, grafiki, malarstwa i architektury,
  3. Absolwenci polskich i zagranicznych artystycznych i technicznych uczelni państwowych i niepaństwowych, w tym architektury, którzy do dnia 31 grudnia 2023 roku nie ukończą 29 lat,
  4. Zespoły projektantów o maksymalnej liczbie dwóch osób spełniających (każdy indywidualnie) warunki, o których mowa w punktach a, b lub c powyżej oraz pod warunkiem, że zgłoszone projekty będą ich wspólnym dziełem

Prezentacja projektu

Podczas prezentacji projektant przedstawia nie tylko projekt, ale ma również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i kompetencji niezbędnych do współpracy z potencjalnymi pracodawcami.

Prezentacja i umiejętność uzasadnienia projektowego jest jednym z kryteriów oceny finalistów.

XVI edycja konkursu

Obecna edycja nawiązuje do bardzo wszechstronnej działalności patrona roku 2023 – Mikołaja Kopernika, który niepodważalnie był odkrywcą i badaczem, ale też ekonomistą, politykiem i lekarzem. Na przekór swoim czasom i swojemu pochodzeniu udowodnił, że wytrwałość, pasja i pokora potrafią zmienić świat.

Nagrody

Laureat nagrody głównej otrzymuje Stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł. Przyznawane są także dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez partnerów konkursu.

W tym roku poza wyróżnieniem projektów zmieniających świat zostaną również pokazani najciekawsi odkrywy poprzednich edycji Konkursu Young Design.

Warunki uczestnictwa w konkursie, termin zgłoszeń

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie prototypu lub produktu fizycznego.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia 2023 roku.

Young Design 2023 – Rok Mikołaja Kopernika XVI EDYCJA KONKURSU – WARUNKI UCZESTNICTWA

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego do 30 kwietnia 2023 roku.

Do formularza należy dołączyć poniższe dokumenty:

1. Skan dyplomu – w przypadku absolwentów.
  2. Skan legitymacji studenckiej (dwustronny) – w przypadku studentów,
  3. CV uczestnika – dotyczy absolwentów i studentów.
  4. Opis projektu w formacie pdf (zawierający zdjęcia projektu i prototypu oraz parametry techniczne produktu, wykorzystane materiały, funkcjonalność użytkowania)

Uczestnik zobowiązany jest zawrzeć w projekcie w wersji elektronicznej następujące elementy:

• projekt nawiązujący do tematu przewodniego zapisany w formie elektronicznej, w formacie PDF (może zawierać maksymalnie cztery wizerunki danego produktu: dwa rysunki, szkice lub, renderingi oraz dwa zdjęcia prototypu lub produktu),
  • opis projektu zawierający: nazwę projektu/produktu, parametry techniczne produktu, wskazanie funkcji produktu wraz z opisem przeznaczenia, wykorzystane materiały, wskazanie możliwych technologii produkcji,
  • informacje dodatkowe istotne dla projektu.

Kryteria oceny uczestników Konkursu

Szczegółowe zasady oceny uczestników Konkursu i zgłoszonych projektów są następujące:

1. zgodność z Regulaminem Konkursu,
  2. sposób przedstawienia projektu, czytelność koncepcji,
  3. oryginalność, innowacyjność,
  4. walory estetyczne, atrakcyjność wizualna,
  5. prezentacja i umiejętność uzasadnienia projektowego.

• 30 kwietnia 2023 r. – ostateczny termin nadsyłania projektów.
  • 10 maja 2023 r. – obrady Zespołu Ekspertów Organizatora, wybór 10 finalistów.
  • 11 maja 2023 r. – poinformowanie Finalistów drogą elektroniczną o zakwalifikowaniu do finału i o prezentacji przed Kapitułą Stypendialną.
  • 12–19 maja 2023 r. – termin dowozu prototypów do siedziby Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.
  • 22 maja 2023 r. – prezentacje finałowe przed Kapitułą Stypendialną oraz obrady Jury.
  • 1 czerwca 2023 r. – otwarcie wystawy, ogłoszenie Finalistów i wręczenie nagród podczas uroczystości w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Kontakt i regulamin

Organizatorzy konkursu zapraszają do kontaktu na adres mailowy youngdesign@instytutwzornictwa.com, natomiast regulamin konkursu znajduje się na stronie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Licznik odwiedzin: 6844Unikalne odsłony z okresu 2022.05.18 - 2024.05.18