Strona: Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2023 / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2023

2023-11-10
, red.  mgr inż. arch. Anna Pomykała - Zakład Urbanistyki i Architektury
Na zdjęciu grupa 11 osób – 5 kobiet, pracowników Zakładu Urbanistyki i Architektury oraz pięć studentek i student Koła Naukowego Architektury Miejsc Społecznych na tle biało-niebieskiej planszy z napisem Politechniki Rzeszowskiej i jasnej planszy Wydziału BIŚiA w nowoczesnym budynku Centrum Kongresowego.

W dniach 13-14 października 2023 r. pracownicy Zakład Urbanistyki i Architektury w składzie: dr inż. arch. Beata Walicka-Góral, mgr inż. arch. Anna Pomykała, mgr inż. arch. Dorota Bober, mgr inż. arch. Natalia Ludwikowska, mgr inż. arch. Alicja Jóźwiakowska oraz Studenckie Koło Naukowe Architektury Miejsc Społecznych wzięli udział w Międzynarodowym Biennale Architektury, które odbyło się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

MBA Kraków 2023

Międzynarodowe Biennale Architektury (MBA) odbywa się w Krakowie cyklicznie od 1985 roku, stanowiąc forum spotkań oraz wymiany pomysłów i doświadczeń dla architektów. W ramach MBA organizowane są wystawy, prezentacje, wykłady, debaty oraz pokazy filmowe. Tytuł tegorocznej edycji „RECOVER” odwołuje się do trudnych i dynamicznych  zmian zachodzących we współczesnych miastach.

SARP U-40

W ramach Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków 2023 odbyło się Szóste Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Architektów SARP U-40, w którym udział wzięła mgr inż. arch. Anna Pomykała (Członek Zarządu SARP Odział Rzeszów). Ważnym elementem zjazdów U-40 jest wymiana doświadczeń, dialog ale też często wchodzenie w polemikę, dzięki czemu środowisko jest w stanie nieustannie się rozwijać. Tegorocznego hasło przewodnie „RECOVER” było doskonałą okazją do dyskusji dotyczącej procesu transformacji miast.

Szczegóły MBA Kraków 2023 dostępne są na stronie:

MBA Kraków 2023

Licznik odwiedzin: 6822Unikalne odsłony z okresu 2022.05.04 - 2024.05.04