Strona: Naukowcy z WBIŚiA na spotkaniu zespołów Iskry w Lublinie / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Naukowcy z WBIŚiA na spotkaniu zespołów Iskry w Lublinie

2023-06-09
, red.  dr inż. Wanda Kokoszka - Katedra Geodezji i Geotechniki im. KW
Od lewej: dr hab. inż. I. Skrzypczak, prof. PRz, dr hab. inż. arch. N. Przesmycka, dr inż. arch. P. Ochab, dr inż. arch. A. Sikora, prof. PRz, dr inż. D. Kudas, dr hab. inż. M. Słowik, prof. PL, dr inż. W. Kokoszka, prof. dr hab. inż. W. Franus, prof. dr hab. inż. M. Sulewska, dr inż. K. Nepelski, mgr inż. A. Lal, prof. dr hab. inż. E. Błazik-Borowa, dr inż. W. Gosk.

W dniach 31 maja i 1 czerwca 2023 r. na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej odbyło się pierwsze spotkanie zespołów badawczych międzyuczelnianego projektu badawczego pt.: „Zintegrowane planowanie przestrzenne jako narzędzie do ograniczenia skutków geozagrożeń w inwestycjach budowlanych” w ramach zadania pn. „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”, finansowanego z dotacji celowej Ministra Edukacji i Nauki, działanie nr 7 – „ISKRA – budowanie międzyuczelnianych zespołów badawczych”.

Składy zespołów badawczych

Projekt jest realizowany przez trzy zespoły w składzie:

Opis przebiegu spotkania

Na wstępie spotkania Prorektor ds. nauki prof. dr hab. inż. Wojciech Franus omówił główne cele zadania „ISKRA”, a następnie prof. Izabela Skrzypczak i dr Wanda Kokoszka przedstawiły prezentacje dotyczące założeń projektu i zakresu prac badawczych.

W trakcie dwudniowego spotkania zespoły naukowców omówiły szczegółowe zasady współpracy i realizacji celów projektu.

Podczas wizyty w Laboratorium Budownictwa Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej uczestnikom spotkania zaprezentowane zostały możliwości badawcze i wyposażenie poszczególnych pracowni.

W spotkaniu uczestniczyli również specjaliści współpracujący z zespołem – dr inż. arch. Piotr Ochab i dr inż. Dawid Kudas.

Licznik odwiedzin: 6828Unikalne odsłony z okresu 2022.05.06 - 2024.05.06