Strona: Nowa aparatura na Wydziale - Mikroskop stereoskopowy OLIMPUS SZX7 / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Nowa aparatura na Wydziale - Mikroskop stereoskopowy OLIMPUS SZX7

2022-12-12
, red.  dr inż. Agnieszka Pękala- Katedra Inżynierii i Chemii Środowiska
Zdjęcia wykonane mikroskopem stereoskopowym OLIMPUS SZX7 autorstwa dr inż. Agnieszki Pękali

Nowa aparatura na Wydziale Mikroskop stereoskopowy OLIMPUS SZX7

Przeznaczenie i wyposażenie mikroskopu

Mikroskop stereoskopowy firmy Olimpus, gotowy do pracy. Mikroskop przeznaczony jest do prowadzenia obserwacji w świetle odbitym.

Mikroskop wyposażony jest w system optyczny Galileusza z obiektywami klasy plan apochromatycznej, wolnymi od dystorsji, wraz z kamerą mikroskopową oraz oprogramowaniem, umożliwiającym akwizycję obrazu i prowadzenie pomiarów.

Możliwości badań:

• uziarnienia, wysortowania i obtoczenia materiału okruchowego,
  • składu mineralnego,
  • oceny procesów wtórnych i mineralizacyjnych,
  • cech strukturalno – teksturalnych skał, kruszyw budowlanych, materiałów,
  • charakteru i stopnia zwietrzenia materiałów,
  • oddziaływania czynników środowiskowych na kruszywa mineralne, skały, materiały.

Zgłoszenia do przeprowadzania badańMikroskop stereoskopowy Olimpus SZX7

Zainteresowanych badaniami, zapraszamy.