Strona: Odznaczenie prof. dr hab. inż. Leonarda Ziemiańskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2018-03-15
fot. K. Sitkowski/ KPRP

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się w piątek 16 lutego 2018 r. uroczystość, podczas której zostały wręczone odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej oraz dla rozwoju polskiej medycyny. Odznaczenia, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczyła minister Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP. Wśród odznaczonych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski jest prof. dr hab. inż. Leonard Ziemiański.

Prof. L. Ziemiański jest zatrudniony na Politechnice Rzeszowskiej od roku 1975,  specjalizuje się przede wszystkim w badaniach teoretycznych i doświadczalnych z zakresu dynamiki budowli, w zastosowaniu metody elementów skończonych w zagadnieniach budowlanych a także w zastosowaniach miękkich metod obliczeniowych w zagadnieniach dynamiki konstrukcji. Był kierownikiem wielu projektów badawczych, organizował szereg konferencji naukowych o randze krajowej i międzynarodowej. Zrealizował ponadto wiele ekspertyz i orzeczeń technicznych w ramach współpracy z przemysłem, prace te dotyczyły głównie wpływu drgań na konstrukcje inżynierskie i analizy dynamicznej układów mechanicznych i konstrukcji inżynierskich.

Od wielu lat prof. Ziemiański jest kierownikiem Katedry Mechaniki Konstrukcji, wypromował wielu doktorów, przez dwie kadencje pełnił z wyboru funkcję Dziekana Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz a przez trzy kadencje funkcję prorektora ds. nauki Politechniki Rzeszowskiej.

Licznik odwiedzin: 6750Unikalne odsłony z okresu 2022.03.28 - 2024.03.28