Strona: Ostatnie dni na zgłoszenie projektów do Konkursu ,,Projekt Łazienki 2023” / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Ostatnie dni na zgłoszenie projektów do Konkursu ,,Projekt Łazienki 2023”

2023-04-28
25. edycja konkursu ,,Projekt Łazienki 2023” na zaprojektowanie mobilnej toalety publicznej, organizowany przez firmę Geberit - plakat

9 maja o godzinie 12:00 upływa termin nadsyłania prac w 25. edycji konkursu ,,Projekt Łazienki 2023” na zaprojektowanie mobilnej toalety publicznej, organizowanej przez firmę Geberit. Na autora zwycięskiego projektu czeka nagroda Grand Prix w wysokości 30 000 PLN.

Zasady konkursu ,,Projekt Łazienki 2023”

Partnerem tegorocznej edycji zostało Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, które oferuje młodym twórcom niezwykle inspirujący kontekst - architekturę neorenesansowego pałacu i modernistycznego pawilonu wystawowo-konferencyjnego oraz niepowtarzalny charakter ulicy Foksal i spacerowych terenów Alei Na Skarpie.

Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie mobilnej toalety publicznej na terenie ogrodu obok Pałacu Zamoyskich w Warszawie, dostosowanej do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się, osób starszych i dzieci, osób z niepełnosprawnością wzroku czy słuchu. Uczestnicy mają pozostawioną swobodę decyzji w zakresie szczegółowej lokalizacji toalety mobilnej na terenie ogrodu. Warunkiem niezbędnym jest wykorzystanie w projekcie produktów marki Geberit.

Termin zgłoszeń

To już ostatnia chwila na rejestrację na stronie konkursowej oraz wgranie projektu. Termin przysyłania zgłoszeń mija 9 maja o godzinie 12:00.

Laureatów wyłoni grono ekspertów

W gronie jurorów 25. edycji konkursu zasiadają:

• prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz - Generalny Projektant i Wiceprezes Kuryłowicz & Associates, sędzia SARP Warszawa;
  • Agnieszka Kalinowska-Sołtys - Członek zarządu APA Wojciechowski Architekci, Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich;
  • Szczepan Wroński - założyciel i partner pracowni WXCA, Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, Kolegium Sędziów Konkursowych SARP i Izby Architektów RP;
  • Szymon Wojciechowski - Prezes Zarządu APA Wojciechowski Architekci, Członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP, Członek SARP;
  • Marlena Happach - architektka i urbanistka, Dyrektorka Biura Architektury i Planowania Przestrzennego;
  • Dorota Sibińska - architektka, współzałożycielka pracowni architektonicznej XYstudio;
  • Agata Twardoch - architektka i urbanistka, profesorka na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej;
  • Jacek Tryc – architekt, właściciel pracowni Jacek Tryc - wnętrza, wiceprezes i członek zarządu SAW;
  • Jakub Krzysztofik - architekt i urbanista, prezes SARP Łódź;
  • Aleksandra Wasilkowska - architektka, scenografka, właścicielka Pracownia Architektoniczna Aleksandra Wasilkowska;
  • dr inż. arch. Jerzy Grochulski - Prezes SARP w latach 2006–2012, Politechnika Warszawska,
  • Przemysław Powalacz - Prezes Zarządu Geberit.

Nagrody

Na uczestników czekają wartościowe nagrody pieniężne, w tym także nagrody specjalne. Główną nagrodą w konkursie jest 30 tys. złotych, zaś łączna pula nagród wynosi 60 tys. złotych. Laureatów poznamy podczas uroczystego finału w dniu 21 czerwca 2023 r.

Regulamin konkursu

Regulamin konkursu oraz niezbędne pliki do przygotowania pracy konkursowej znajdują się na stronie:

Organizator konkursu zachęca do zobaczenia przygotowanego wirtualnego spaceru po ogrodzie przy Pałacu Zamoyskich, który stanowi lokalizację projektowanej toalety. Wirtualny spacer dostępny jest pod linkiem: https://my.matterport.com/show/?m=zPXDTTxxzqv

Dodatkowo, na platformie konkursowej znajdują się cenne materiały, które mogą posłużyć jako ciekawostki i inspiracje – wywiady z jurorami na blogu czy nagranie z webinarium z cyklu #GeberitDlaMłodych: ,,Architektura społecznie odpowiedzialna”.

Organizator, partner i patroni medialni konkursu

Organizator konkursu: Geberit
Partner konkurs: Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP
Patronat medialny:

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Od ponad 20 lat organizuje konkurs dla młodych architektów i studentów „Projekt Łazienki”, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem deficytu toalet publicznych w polskich miastach. W ramach tej cieszącej się uznaniem społecznym inicjatywy powstały m.in. Pawilon Plażowy w Warszawie, toaleta w Kazimierzu Dolnym oraz toaleta przy Rondzie Mogilskim w Krakowie.

Licznik odwiedzin: 6842Unikalne odsłony z okresu 2022.05.18 - 2024.05.18