Strona: Otwarcie wystawy oraz dyskusja pokonkursowa „Konkursu nr 1046 na Aulę Miejską w Rzeszowie” / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-12-01
, red.  dr inż. arch. Beata Walicka-Góral -ZUiA PRz
Uczestnicy otwarcia wystawy oraz dyskusji pokonkursowej „Konkursu nr 1046 na Aulę Miejską w Rzeszowie”, fot. B.Walicka-Góral

W dniu 22 listopada 2023r. na terenie Politechniki Rzeszowskiej w Budynku V - Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej przy Alei Powstańców Warszawy 12, w sali V-17 odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej i dyskusja pokonkursowa „Konkursu nr 1046 na Aulę Miejską w Rzeszowie” organizowanego przez Gminę Miasto Rzeszów we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP) Oddział Rzeszów.

Dyskusja pokonkursowa

Dyskusje pokonkursową prowadzili przedstawiciele Sądu Konkursowego: arch. Wojciech Fałat – Sędzia referent, Sędzia Konkursowy Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) Oddział Rzeszów, arch. Tomasz Kudła - Sędzia Konkursowy Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) Oddział Rzeszów, arch. Janusz Sepioł - Sędzia ze strony Zamawiającego, Architekt Miasta Rzeszowa.

Na początku wydarzenia goście mieli przyjemność wysłuchać wystąpienia online arch. Jerzego Szczepanika - Dzikowskiego – Przewodniczący Sądu konkursowego, Sędzia Konkursowy Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) Oddział Warszawa.

Podczas uroczystości laureaci pierwszej i drugiej nagrody przedstawili prezentację swoich nagrodzonych prac. W pierwszej kolejności wystąpili przedstawiciele autorskiego zespołu, który zdobył II nagrodę w składzie: arch. Cezary Szpytma, arch. Magdalena Szpytma, arch. Joanna Matraszek, arch. Michał Matraszek, arch. Karolina Broda. Następnie wystąpił zespół autorski, który otrzymał I nagrodę w Konkursie w składzie: arch. Karol Żurawski, arch. Szymon Chwazik, arch. Michał Teodorczyk.

Po prezentacji nagrodzonych prac konkursowych w dyskusji pokonkursowej aktywnie wzięli udział: arch. Kazimierz Ferenc, Robert Kultys - Radny miasta Rzeszowa,  dr hab. inż. Maciej Piekarski prof. PRz, Bartosz Podubny – Zastępca  Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Delegatura w Rzeszowie.

Wśród licznie przybyłych gości byli również przedstawiciele Władz Wydziału Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury: Dziekan WBIŚiA prof. dr hab. inż. Lech Lichołai oraz Prodziekan ds. Kształcenia dla kierunków Budownictwo, Architektura oraz Transport dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz.

Wystawa pokonkursowa

Organizatorzy wystawy pokonkursowej: SARP o Rzeszów, dr inż. arch. Beata Walicka-Góral, Koordynator WBIŚiA  PRz  ds. współpracy z IARP i SARP, Studenckie Koło Naukowe Architektury Miejsc Społecznych z Politechniki Rzeszowskiej serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na wystawę pokonkursową, która została przeniesiona z sali V-17 do Holu na pierwszym piętrze w Budynku V - Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej przy Alei Powstańców Warszawy 12.

Wystawa pokonkursowa będzie trwała od 22.11.2023 r do 13.12.2023 r.

Informacje o Konkursie „Konkursu nr 1046 na Aulę Miejską w Rzeszowie”

Więcej informacji na temat Konkursu można znaleźć na stronie organizatora Konkursu SARP odział Rzeszów pod linkiem: http://rzeszow.sarp.org.pl/index.php/2023/07/11/aulamiejska/

Licznik odwiedzin: 6817Unikalne odsłony z okresu 2022.05.02 - 2024.05.02