Strona: Otwarte seminarium wydziałowe pt. „Chrońmy to co zbudowaliśmy – nowoczesne narzędzia diagnostyki konstrukcji budowlanych” / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-04-12
, red.  Katedra Konstrukcji Budowlanych PRz

Katedra Konstrukcji Budowlanych wraz z firmą VIATECO zapraszają na otwarte seminarium wydziałowe pt.: „Chrońmy to co zbudowaliśmy – nowoczesne narzędzia diagnostyki konstrukcji budowlanych”.

Tematyka wykładu

• wady pierwotne i starzejąca się infrastruktura - wpływ społeczny i gospodarczy,
  • rozwój nowoczesnych technologii i ich wpływ na diagnostykę konstrukcji,
  • zarządzanie danymi pomiarowymi,
  • kompleksowe badanie konstrukcji - proces,
  • charakterystyka podstawowych metod badawczych,
  • ocena stanu konstrukcji - wyniki badań i interpretacja,
  • najczęstsze usterki dużych obiektów inżynierskich,
  • ogólne normowe zasady oceny wytrzymałości betonu w konstrukcji.

Część warsztatowa

Część warsztatowa seminarium to bezpośredni udział w diagnozowaniu przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury:

• georadarów,
  • betonoskopów,
  • detektorów zbrojenia,
  • młotków Schmidta,
  • i inne.

Miejsce i data seminarium

Seminarium odbędzie w dniu 26 kwietnia (środa) 2023 r., w godzinach 11:30 - 14:00, w sali P-2, w budynku P przy ul. Poznańskiej 2.

Licznik odwiedzin: 6814Unikalne odsłony z okresu 2022.04.27 - 2024.04.27