Strona: Otwarty konkurs architektoniczny pn. "Małe budownictwo - duże korzyści" / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Otwarty konkurs architektoniczny pn. "Małe budownictwo - duże korzyści"

2022-11-09
Konkurs architektoniczny dla studentów i absolwentów pn. "Małe budownictwo - duże korzyści" - plakat

Konkurs na projekt domu rekreacyjnego dla studentów i nie tylko - plakat

14 września br. Ministerstwo Rozwoju i Technologii wspólnie z Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego uruchomiło otwarty konkurs architektoniczny dla studentów i absolwentów, na koncepcję budynku rekreacji indywidualnej o powierzchni zabudowy do 70 m2, pn. Małe budownictwo - duże korzyści.

Dla kogo dedykowany jest konkurs?

Konkurs dedykowany jest studentom oraz absolwentom studiów wyższych I lub li stopnia kierunków architektonicznych i inżynierskich.

Cele konkursu

Myślą przewodnią konkursu jest promocja młodej, polskiej myśli architektonicznej. Przyjęta tematyka ułatwi młodej polskiej kadrze inżynierskiej przetarcie szlaków, zdobycie pierwszych szlifów i pozwoli na prezentacje innowacyjnych, cennych i co ważne świeżych pomysłów. Prace konkursowe będą miały charakter koncepcyjny i ideowy. Wyłonione zwycięskie prace zostaną opublikowane na specjalnie przygotowanej stronie internetowej.

Trzy tematy do wyboru

Współzawodnictwo w konkursie obejmie trzy proponowane tematy:

• Temat 1 - Opracowanie projektu modelowego budynku rekreacji indywidualnej

Temat ten wiąże się z poszukiwaniem optymalnych rozwiązań funkcjonalnych, w zakresie formy obiektu i przestrzennych dla budynków zapewniających funkcje rekreacyjne.

• Temat 2 - Inżynieria budynków rekreacyjnych

Temat  eksplorujący  możliwości  i zasadność  stosowania  rozwiązań  proekologicznych w budynkach rekreacyjnych poprzez określenie relacji wielkości inwestycji początkowej do kosztów eksploatacji budynku oraz wskazanie momentu zwrotu inwestycji. Zagadnienia kluczowe: budżet i finansowanie.

• Temat 3 - Praca zdalna i sytuacja zagrożenia

Temat poświęcony poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie przystosowania budynków rekreacyjnych  do potrzeb pracy zdalnej oraz tymczasowego  zamieszkania w sytuacji kryzysowej.

Jak się zgłosić?

Złożenie pracy konkursowej jest bardzo proste. Można to zrobić wykorzystaniem formularza online dostępnego pod adresem: https://pracekonkursowe.gunb.gov.pl

Do wygrania w konkursie przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe.

Wysokość nagród pieniężnych wynosi:

• 10.000 zł - I miejsce,
  • 6.000 zł - li miejsce,
  • 4.000 zł - Ili miejsce,

Dodatkowo przewidziane są:

• wyróżnienia po 2.000 zł.
  • nagrody rzeczowe - statuetki i dyplomy.

Nagrody będą przyznane w każdym z trzech tematów.

• 14 września 2022 roku - uruchomienie konkursu
  • 31 grudnia 2022 r. - ostateczny termin nadsyłania prac konkursowych
  • 28 lutego 2023 r. - publiczne ogłoszenie wyników konkursu

Szczegółowe informacje