Strona: Podsumowanie XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu rzeszowskim / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-06-14
, red.  dr inż. Barbara Rusinek - Przewodnicząca Komitetu Okręg. OWiUB
Uczestnicy podsumowania XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu rzeszowskim, fot. B.Motyka

Szczegóły XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu rzeszowskim

W XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na Podkarpaciu w eliminacjach szkolnych uczestniczyło 332 uczniów szkół budowlanych, w zawodach okręgowych 4 marca 2023 roku wzięło udział 88 uczniów z 19 szkół. Prace uczniów oceniali pracownicy naukowi Politechniki Rzeszowskiej, członkowie Zespołu Sprawdzającego Jury Zawodów OWiUB. Do finału centralnego Komitet Główny OWiUB zakwalifikował 80 uczniów z 39 szkół, w tym 6 uczniów z okręgu rzeszowskiego.

Osiągnięcia uczniów okręgu rzeszowskiego na zawodach centralnych

Podczas zawodów centralnych, które odbyły się w dniach 20-21 kwietnia 2023 roku w Warszawie czworo uczniów z naszego okręgu zdobyło tytuł laureata i dwóch uczniów uzyskało tytuł finalisty. Uczeń Piotr Tomczyk z ZS Nr3 w Tarnobrzegu zajął 5 miejsce w kraju.

Uroczyste podsumowanie XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu rzeszowskim odbyło się 24 maja 2023 roku na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

Obecni na uroczystości

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz Politechniki Rzeszowskiej:

Obecni byli również:

• nauczyciele akademiccy wchodzący w skład Zespołu Sprawdzającego Jury Zawodów,
  • członkowie Komitetu Okręgowego OWiUB,
  • przedstawiciel firmy „Solbet Kolbuszowa”,
  • nagrodzeni uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorami szkół.

Nagrodzeni

Nagrodzono 10 najlepszych uczestników zawodów okręgowych XXXVI OWiUB, są to:

1. Piotr Tomczyk z Zespołu Szkół Nr3 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Tarnobrzegu, laureat
    (5 miejsce w kraju) – nauczyciel: Ludwik Zgórski,
  2. Mateusz Żołądź - Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie (laureat) – nauczyciel: Jacek Kułaga
    (wszystkich wyróżnionych uczniów ZSB w Tarnowie),
  3. Arkadiusz Latocha - Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie (laureat),
  4. Roksana Leśniak - Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu (finalistka)
    nauczyciele: Anna Matras Moryl i Maria Pietras,
  5. Jakub Ciombor - Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie (laureat),
  6. Maciej Michoń - Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie (finalista).

Do pierwszej 10 najlepszych w okręgu zakwalifikowali się:

1. Zając Bartłomiej - Zespół Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie - nauczyciel: Elżbieta Kuźniar,
  2. Soroka Dominik - Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie – nauczyciel: Ewa Inglot,
  3. Podpinka Matylda - Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie - nauczyciel: Ewa Inglot,
  4. Mieszkowski Paweł - Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu
    nauczyciele: Anna Matras Moryl i Maria Pietras.

Uczniom wręczono dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów:

Nauczycielom opiekunom uczniów wręczono podziękowania.

Najlepsze szkoły

Najlepsze szkoły w zawodach okręgowych II stopnia uhonorowano pucharami i dyplomami.

• I miejsce - Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie,
  • II miejsce - Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu,
  • III miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie,
  • IV miejsce - Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie.

Przebieg spotkania

Spotkanie miało uroczysty charakter, oprócz gratulacji i nagród była też okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń pomiędzy przedstawicielami Politechniki Rzeszowskiej, stowarzyszeń budowlanych, pracodawcami, nauczycielami i dyrektorami szkół budowlanych.

Licznik odwiedzin: 6815Unikalne odsłony z okresu 2022.04.30 - 2024.04.30