Strona: Powołanie Pana dr. inż. Grzegorza Bajorka, prof. Uczelni na członka Rady Wyrobów Budowlanych / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2022-05-26
dr inż. Grzegorz Bajorek, prof. Uczelni

Dr inż. Grzegorz Bajorek, prof. Uczelni członkiem Rady Wyrobów Budowlanych

Główny Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Warszawie, w dniu 18 maja 2022 r., na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz.U. z 2021 r., poz. 1213), powołał Pana dr. inż. Grzegorza Bajorka, prof. Uczelni na członka Rady Wyrobów Budowlanych.

powolanie_dr_inz_grzegorza_bajorka_prof_prz_na_czlonka_rady_wyrobow_budowlanych-1.jpg

Życiorys

Dr inż. Grzegorz Bajorek, prof. PRz – absolwent Politechniki Rzeszowskiej, doktor nauk technicznych w dyscyplinie: budownictwo, w specjalności: technologia betonu – Instytut Techniki Budowlanej. Uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, Rzeczoznawca Budowlany, od listopada 2019 roku mianowany na stanowisko profesora uczelni w Politechnice Rzeszowskiej w Katedrze Konstrukcji Budowlanych, dyrektor ds. jakości oraz dyrektor ds. certyfikacji w Centrum Technologicznym Budownictwa Instytucie Badań i Certyfikacji w Rzeszowie.

Działalność i doświadczenie zawodowe

Technologia betonu, technologia robót budowlanych, materiały budowlane, badania laboratoryjne wyrobów budowlanych, systemy zakładowej kontroli produkcji, zarządzanie akredytowanym i notyfikowanym laboratorium badawczym w zakresie budownictwa (2004-2020), zarządzanie akredytowaną i notyfikowaną jednostką certyfikującą wyroby budowlane (2018-2020), ekspertyzy i opinie z zakresu budownictwa, doradztwo w zakresie zagadnień technologicznych budownictwa, regularny i czynny udział w konferencjach naukowo-technicznych z zakresu budownictwa (5-6 rocznie), udział w projektach badawczych dotyczących betonu i jego składników, członek Zespołu Ekspertów Stowarzyszenia Producentów Cementu audytujących producentów cementu w ramach znaku „Pewny Cement”, audytor kampanii „Dobry Beton” organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego (2008-2018), autor 1 monografii, współautor 4 monografii, autor lub współautor 9 rozdziałów w monografiach, autor lub współautor ponad stu publikacji naukowych lub naukowo-technicznych z zakresu budownictwa (zwłaszcza technologii betonu, technologii robót budowlanych, kontroli i zapewnienia jakości), członek Komitetu Nauki PZITB, członek Komisji Normalizacji przy Stowarzyszeniu Producentów Betonu Towarowego w Polsce, członek Komitetu Technicznego nr 274 ds. Betonu przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym, w kadencji PIIB 2014-2018 Przewodniczący Komisji ds. Wyrobów Budowlanych przy Radzie Krajowej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa – w tym uczestnictwo z ramienia Rady Krajowej PIIB w posiedzeniach Podkomisji Infrastruktury Sejmu RP przy pracach dotyczących nowelizacji Ustawy o wyrobach budowlanych w okresie od października 2014 roku do końca jej działania. Od stycznia 2020 r. Przewodniczący Rady Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących przy Podkarpackim Centrum Innowacji.

Działalność dydaktyczna

Na Politechnice Rzeszowskiej w zakresie przedmiotów „Konstrukcje betonowe”, „Naprawy, remonty i modernizacje konstrukcji budowlanych”, promotor prac dyplomowych, praktyki studenckie, wykłady w ramach szkoleń organizowanych m.in. przez PZITB, PDK OIIB, ŁOD OIIB, MAP OIIB, OPL OIIB, Stowarzyszenie Producentów Cementu, Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego, Instytut Techniki Budowlanej.

Licznik odwiedzin: 6749Unikalne odsłony z okresu 2022.03.28 - 2024.03.28