Strona: Pracownicy Wydziału Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury wybrani w skład komitetów naukowych PAN na kadencję 2020-2023 r. / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2020-01-29

W dniach 16-20 grudnia 2019 roku odbyły się ogólnokrajowe wybory członków do komitetów Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023. Komitety PAN są krajową reprezentacją różnych środowisk i dyscyplin naukowych. Ich członkowie wybierani są przez środowiska naukowe poszczególnych dziedzin  Pełnią one funkcje ciał doradczych i opiniodawczych. Opracowują stanowiska i ekspertyzy naukowe dla administracji państwowej, pomagają w rozwiązywaniu określonych kwestii naukowych. Opiniują akty normatywne dotyczące nauki, jej zastosowań oraz kształcenia. Zajmują się także upowszechnianiem i wprowadzaniem wyników badań, oraz wspierają rozwój poszczególnych dyscyplin.

W rozpoczynającej się kadencji społeczność naukowa wybrała po 30 członków 77 komitetów. Wśród wybranych znaleźli się także przedstawiciele naszego wydziału;

• Prof. dr hab. inż. Aleksander Kozłowski został członkiem Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN,
  • Prof. dr hab. inż. arch. Zbigniew Zuziak został członkiem Komitetu Architektury i Urbanistyki PAN,
  • Dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz został członkiem Komitetu Inżynierii Środowiska PAN.

Więcej informacji na stronie: https://wyborykomitety.pan.pl/

Licznik odwiedzin: 6810Unikalne odsłony z okresu 2022.04.27 - 2024.04.27